Які аналізи необхідно здавати для визначення безпліддя?

Безпліддя, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, виникає коли пара безуспішно намагається завести дитину принаймні протягом року. 

При цьому вагітність не наступає незважаючи на регулярне статеве життя не використовуючи жодних методів контрацепції. У випадку з молодими людьми, справді можна почекати з початком лікування цього року.

Коли слід розпочинати лікування безпліддя?

У визначенні безпліддя також розрізняють його образи. Залежно від наявності попередньої вагітності, безпліддя можна розділити на первинне або вторинне.

Первинне безпліддя відноситься до пар, які вперше намагаються завести дитину, а вторинне безпліддя відноситься до пар, у яких вже була вагітність (що закінчилася живонародженням, мертвінням або викиднем). Що стосується джерела причини, то розрізняють також жіноче безпліддя (35% всіх випадків), чоловіче безпліддя (35%), подружнє безпліддя (10%), ідіопатичне безпліддя (20%) – коли причину встановити не вдається.

Лікування безпліддя – які аналізи необхідно пройти жінці?

Коли ви приходите до лікаря, спочатку у вас візьмуть докладну історію хвороби. Для лікаря буде важливою є інформація про менструацію (вік початку, довжина циклу, регулярність, симптоми), історія хвороби, сімейний анамнез, спосіб життя або кількість сексуальних партнерів.

Потім проводяться аналізи на гормони, наприклад, оцінка рівня прогестерону в середині лютеїнової фази, стандартний гінекологічний огляд та візуалізація (наприклад, УЗД, лапароскопія). Також можуть бути проведені тести на наявність антиспермальних антитіл, які руйнують сперматозоїди ще у піхві. Цей розлад може виникати у жінок із аутоімунними захворюваннями.

Лікар також може призначити додаткові генетичні тести на безплідність – оцінку каріотипу та локалізацію мутацій генів FMR1, F5 та F2.

Лікування безпліддя – які аналізи має зробити чоловік?

Чоловічий фактор у безплідності має таке саме значення, як і жіночий. У цьому випадку діагностика також починається з ретельного збору анамнезу, що стосується способу життя, історії хвороби та попередньої фертильності. Лікар також може запитати про можливу дію на статеві органи токсичних речовин або тепла, які негативно впливають на функціонування яєчок.

Наступним етапом діагностики буде оцінка вторинних статевих ознак (наприклад, будова тіла та статевих органів, розподіл волосся на тілі), аналіз сперми та вимірювання рівня статевих гормонів – особливо тестостерону та ФСГ. Ці аналізи можуть бути доповнені дослідженням сечі, УЗД, тестами на антиспермальні антитіла або комп'ютерним аналізом сперми.

Крім того, можна провести генетичне тестування для виявлення найпоширеніших генетичних причин чоловічої безплідності. Оцінка каріотипу може виявити різні інверсії або транслокації аутосомних хромосом або, найчастіше, зайву Х-хромосому — синдром Клайнфельтера. Це захворювання проявляється зниженням чоловічих статевих ознак і майже безпліддям.

Доволі поширеною причиною безпліддя може бути мутація у гені CFTR, який відповідає за муковісцидоз. У чоловіків з цією мутацією може бути обструкція сім'явивідних проток або навіть їхня вроджена відсутність. Тому безпліддя матиме місце, незважаючи навіть на адекватне вироблення сперматозоїдів.

Центр планування сім'ї Київ — місто великих можливостей, надає можливість повного обстеження репродуктивного здоров'я за доступними цінами.

Підготувала Антоніна БОНДАРЄВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *