Умови відведення земельної ділянки: інформація з порталу «Гід з державних послуг»

Для отримання погодження проєкту відведення земельних ділянок згідно з умовами Земельного кодексу України слід надати заяву до ЦНАПу, у міську, районну або обласну державну адміністрацію.

Це можна зробити особисто або рекомендованим листом. Також є можливість зробити це через представника, повноваження якого затверджені нотаріальним документом.

Умови надання послуги

На онлайн-сервісі «Гід з державних послуг» можна отримати інформацію про умови відведення земельної ділянки, строки її виконання, вартість, необхідні документи та інші аспекти. Також на сайті розташовано зразок заповнення заяви.

Фізична або юридична особа для отримання послуги повинна надати наступний перелік документів:

● заява, заповнена згідно з наявним зразком;

● копія проєкту, який розроблено землевпорядною організацією;

● висновки погоджувальних служб.

Результати послуги замовник може отримати протягом тридцяти діб особисто у ЦНАПі або рекомендованим листом на вказану у заяві адресу. Також він може скористатися послугами особистого представника, повноваження якого повинні бути підтвердженими нотаріусом.

Отримання погодження проекту земельної ділянки є безкоштовною послугою.

Дії у випадку відмови

Підставами для відмови у затвердженні проєкту земельної ділянки є:

● надання неповного переліку документів;

● документи не відповідають вимогам законодавства;

● надання некоректних або неточних даних.

Коли замовник вважає відмову у наданні послуги порушенням своїх прав, він має можливість оскаржити це рішення в окружному адміністративному суді. Для цього він або його законний представник повинен протягом півроку надати письмову заяву.

До заяви повинно докласти документ, що підтверджує сплату судового збору або звільнення від його сплати, та докази обставин, на яких ґрунтується позов. Також позивач має право клопотати про розгляд справи за спрощеним позовним провадженням.

Суд повинен почати розглядання справи не пізніше двох місяців з дня надання позовної заяви. Рішення суду видається не пізніше тридцяти діб з моменту початку розгляду справи.

Якщо закон передбачає досудову можливість вирішення справи, то позивачу надається 3 місяці для того, щоб надати необхідні документи у встановлену інстанцію. У деяких випадках досудовий розгляд визначається обов’язковим. Тоді заявник не має права подавати до суду, не пройшовши цю процедуру.

Підготував Валерій КРИВОРОТ

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *