Музей у Рені: перезавантаження під час війни

У Ренійському історико-краєзнавчому музеї відбуваються ремонтні роботи. 

Нагадаємо, що влітку минулого року після тривалої зливи перед музеєм утворився провал ґрунту, будівля суттєво постраждала, просіли та пішли тріщинами стіни та стелі.

До сьогодні триває дискусія: чи є сенс ремонтувати цю будівлю? Чи доцільно  у перспективі виділити під музей інше приміщення? Останнього варіанту дотримується міський голова Ігор Плєхов. Мер вважає, що музей можна розташувати на вул.Гагаріна під одним дахом із Станцією юних техніків. Директор музею Галина Згурська, нещодавно призначена на цю посаду, пропонує зберегти музей саме тут, на центральній площі міста, мотивуючи тим, що сусідні будівлі після стихійного лиха встояли і там живуть люди. А вже відремонтовані три зали дають впевненість, що музей простоїть в своєму приміщенні та ще попрацює не один рік.

— Нам дали карт-бланш: ми робимо як бачимо, як мріємо, – каже Галина Згурська. – Допомагають мерія, відділ культури нашої громади, який має невелику госпгрупу, хлопці проводять будівельні роботи. І, звичайно, надають допомогу мешканці міста Рені. Переважно це активісти громадської організації «Наше наследие», нашого Клубу мандрівників. В останні роки ми багато їздили нашим регіоном, бували в музеях Болграда, Кілії, Ізмаїла, Татарбунар, відвідували історичні місця та музеї  румунських міст Галац та Браїла, а також музеї Молдови. Історія країн цього регіону переплітається, ми маємо багато спільного. Під час цих поїздок ми багато чого побачили, багато чого навчилися – і тепер створюємо музей своєї громади.

Перед початком ремонту активісти акуратно демонтували експозиції, склали їх, текстиль підготували до ремонту і прання, щоб привести до належного стану. Усі фонди переглянули, перебрали, систематизували.

— Думаємо над тим, якими будуть нові експозиції, як ми влаштуємо етноподвір’я на ділянці за будівлею, — каже Галина Згурська. — Тут можна проводити літні вернісажі та інші заходи просто неба. Тут можна встановити під навісом місцеві знаряддя праці минулих поколінь – човен, дерев'яні бочки, тяску, лін, глиняні глечики та багато іншого. Нам вже пообіцяли передати нові експонати. Користуючись нагодою, хочу звернутися до мешканців нашої громади приносити до музею старий посуд, одяг, світлини, документи – це все історія нашого краю, яку треба зберегти. Найближчим часом ми плануємо провести суботник із благоустрою подвір’я – запрошуємо всіх взяти участь!

Так, сьогодні музей тимчасово закрито на тривалий ремонт і для відвідувачів цей заклад культури поки що закритий. Але в міру підготовки залів тут уже можна буде розпочинати поетапне оформлення експозицій. Перезавантаження – цікава робота!

– І на цьому етапі допомога мешканців громади, яким дорога історія краю, буде дуже доречною, – каже Галина Василівна. – Наші місцеві творчі особистості, митці  вже пообіцяли подарувати музею нові картини, скульптури, текстильні вироби. Є мрія оформити фасад музею, щоб привертати увагу мешканців та гостей нашого міста. Оскільки в умовах воєнного часу можливості бюджету обмежені, багато чого робимо самотужки. Громадська організація «Наше наследие», яка мала 10 тисяч гривень (збирали на чергову поїздку, яка була запланована на 5 березня, але не відбулася), передала ці гроші на ремонт музею. Використовуємо їх економно, купуємо найнеобхідніше. Наше головне завдання – відкрити музей. Дякуємо всім, хто допомагає і всім, хто ще долучиться до цієї благородної справи.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваш адрес email не будет опубликован.