В Рени — новый вид платежа: «Водоканал» ввел абонплату

Директор Валерий Онищенко разъяснил, кто и сколько должен платить «Водоканалу». И на каком основании?

Директор КП «Водоканал» Валерий Онищенко на своей странице в Фейсбук опубликовал объявление о том, что с 1 марта 2023 года введена оплата за абонентское обслуживание потребителей, проживающих в многоквартирных домах, в частном секторе и всех других.

Помимо того, что с 1 марта исполкомом Ренийского горсовета введены новые тарифы, согласно которым жители города Рени должны платить за воду из расчета 27 грн за кубометр и канализацию по 34 грн за кубометр, дополнительно каждому абоненту необходимо платить и за абонентское обслуживание.

Для потребителей централизованного водоснабжения абонплата в месяц составит (с учетом НДС):

для населения — 19,22 грн,

для бюджетных организаций — 20,93 грн,

для других потребителей — 25,00 грн.

Для потребителей услуг централизованного водоотведения (канализация) абонплата в месяц составит (с учетом НДС):

для населения -18,60 грн,

для бюджетных организаций — 25,85 грн,

для других потребителей — 27,43 грн.

Эти суммы абоненты должны оплачивать ежемесячно, независимо от объема использованной воды и слитых стоков.

Плата за абонентское обслуживание включает затраты «Водоканала», связанные с:

— ведением учета потребителей;

— начислением и взиманием платы за потребленные коммунальные услуги;

— осуществлением распределения объема потребленных услуг между потребителями;

— другими функциями, связанными с обслуживанием абонентов.

В своем разъяснении директор водоканала пишет следующее: «01.05.2021 р. набрав чинності Закон №1060 від 03.12.2020 р., яким вносяться зміни у Закон України «Про житлово-комунальні послуги», а саме у ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (зі змінами, внесеними відповідно до Закону №1060) плата за абонентське обслуговування визначена як платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і (у разі їх наявності в будівлі споживача), крім випадків, визначених цим законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Розмір цієї плати є сталим. Він не залежитиме, від того, чи споживач впродовж місяця користувався централізованим водопостачанням або водовідведенням. Раніше вона була частиною тарифу, але через законодавчі зміни її виділили в окремий платіж.

Зі структури тарифу на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення виключено витрати на збут для індивідуальних споживачів.

Плата за абонентське обслуговування включає наступні витрати, пов'язані з:

— веденням обліку споживачів;

— нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;

— здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;

— іншими функціями, пов’язаними з обслуговуванням абонентів.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в приміщенні та обсягів спожитої води.

Плата за абонентське обслуговування нараховується відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» (зі змінами), внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 року № 928. Зазначимо, плата за абонентське обслуговування не нараховується споживачам, що уклали колективний договір, тобто сплачують за цю послугу ОСББ або управителям багатоквартирних будинків».

Валерий Онищенко сослался также на практику некоторых других городов Украины, где уже введена абонплата.

Антонина БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваш адрес email не будет опубликован.