Директор Валерій Онищенко роз'яснив, хто і скільки має платити Водоканалу. І на якій підставі?
Директор КП «Водоканал» Валерій Онищенко на своїй сторінці у Фейсбуку опублікував оголошення про те, що з 1 березня 2023 року запроваджено оплату за абонентське обслуговування споживачів, які проживають у багатоквартирних будинках, у приватному секторі та всіх інших.
Крім того, що з 1 березня виконкомом Ренійської міськради введено нові тарифи, згідно з якими мешканці міста Рені мають платити за воду з розрахунку 27 грн за кубометр та каналізацію по 34 грн за кубометр, додатково кожному абоненту необхідно платити та за абонентське обслуговування.
Для споживачів централізованого водопостачання абонплата на місяць становитиме (з урахуванням ПДВ):
для населення – 19,22 грн,
для бюджетних організацій – 20,93 грн,
для інших споживачів – 25,00 грн.
Для споживачів послуг централізованого водовідведення (каналізація) абонплата на місяць становитиме (з урахуванням ПДВ):
для населення -18,60 грн.,
для бюджетних організацій – 25,85 грн,
для інших споживачів – 27,43 грн.
Ці суми абоненти мають сплачувати щомісяця, незалежно від обсягу використаної води та злитих стоків.
Плата за абонентське обслуговування включає витрати «Водоканалу», пов'язані з:
— веденням обліку споживачів;
— нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
— Здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
— іншими функціями, пов'язаними із обслуговуванням абонентів.
У своєму роз'ясненні директор водоканалу пише таке: «01.05.2021р. набравши чинності Закон №1060 від 03.12.2020 р., яким вносяться зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а саме до ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (зі змінами, внесеними відповідно) до Закону №1060) плата за абонентське обслуговування визначена як платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця, пов'язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будові споживача), крім випадків, визначених цим законом, а також за виконання інших функцій, пов'язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім бслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).
Розмір цієї плати є постійним. Він не буде залежати від того, чи споживач протягом місяця користувався централізованим водопостачанням або водовідведенням. Раніше вона була частиною тарифу, але через законодавчі зміни її виділили на окремий платіж.
Зі структури тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення виключено витрати на збут для індивідуальних споживачів.
Плата за абонентське обслуговування включає наступні витрати, пов'язані з:
— веденням обліку споживачів;
— нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
— здійсненням розподілу обсягу споживаних послуг між споживачами;
— іншими функціями, пов'язаними із обслуговуванням абонентів.
Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у приміщенні та обсягів спожитої води.
Плата за абонентське обслуговування нараховується відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування в розрахунку на одного абонента за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» (зі змінами), внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 року № 928. колективний договір, тобто сплачують за цю послугу ОСББ або управителям багатоквартирних будинків».
Валерій Онищенко послався також на практику деяких інших міст України, де вже запроваджено абонплату.
Антоніна БОНДАРЕВА
Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!