Відбудова України: архітектори працюють над проектами

Молодий фахівець розповів про проект «Слобода».

В Ренійській громаді живуть люди, які були змушені евакуюватися з Сєвєродонецька, Краматорська, Бахмута та багатьох інших громад нашої країни. А що далі? Де після війни житимуть мільйони людей, які втратили своє житло?

На це питання відповів молодий архітектор з Київа Ярослав Саражинський, який на деякий час приїхав у місто Рені. Молодий фахівець у складі професійної команди якраз завершував роботу над проектом під умовною назвою «Слобода». Він показав нам концепцію відбудови житла, ескізи та креслення.

— Отямавшись від шоку перших днів всеохоплюючої війни, команда архітекторів майстерні «KYB Architects» одразу долучилась до процесу відновлення країни, — розповів Ярослав. — Ми маємо переконання: наші зусилля допоможуть людям, які втратили своє житло, повернути не тільки оселі, але й відродити віру у щасливе майбутнє. Основна ідея проекту – втілення містобудівного принципу, що полягає у створенні біля великих міст (зруйнованих) окремих поселень зі своєю повноцінною інфраструктурою.

На першому етапі йдеться про будівництво в короткі терміни нового житла на околицях зруйнованих міст за рахунок резервних територій та заселення нових житлових кварталів мешканцями міст, що втратили своє житло. Ми пропонуємо типові 5-ти та 9-типоверхові будинки (на світлині) панельної зборки, які можна будувати досить швидко.

Цей проект має так би мовити історичні коріння: слово «слобода» почало вживатись ще з часів Русі з 13 ст., у широкий вжиток увійшло пізніше. У період 16 – 18 століть так називали новостворені поселення, де мешканці були наділені значними пільгами. Іноді такі поселення утворювались як сателіти більших населених пунктів. Велика кількість утворених слобод дала назву Слобідській Україні – території, яка в сучасних межах включає Харківську, частину Сумської, Луганської і Донецької областей.

Другий етап проекту — відбудова зруйнованих міст та повернення людей до своїх відновлених помешкань. Типові будинки «Слободи» трансформуються у більш комфортне житло, яке може бути надане військовослужбовцям чи, наприклад, багатодітним родинам.

Ярослав повідомив, що «KYB Architects» — не єдина творча команда, яка вже розробила проекти відбудови України.

Як тут не згадати твердження: думки матеріальні.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваш адрес email не будет опубликован.