Навчання в Україні чи за кордоном: час обирати

Шлях для творчої молоді – журналістика!

Щороку певна частина випускників шкіл Ренійської громади відправляється за кордон, щоб продовжити освіту в вищих навчальних закладах Європи. В період широкомасштабної війни в Україні ця тенденція збільшилась, про що свідчить статистика, яку надав нам Ренійський міський відділ освіти.

Якщо у  2021 році за кордон виїхало 26 випускників одинадцятих класів шкіл Ренійської громади, а це 10%, то у військовому 2022 році Україну покинули 34   випускники 11-х класів, а це вже 13%. Окрім цього, минулого року разом із батьками виїхали за кордон 25 випускників дев’ятих класів. Тобто тільки з Ренійської громади уїхали за кордон 59 юнаків та дівчат з атестатами.

Українські вузи проводять широку інформаційну кампанію, щоб переконати майбутніх випускників у доцільності навчатися у рідній країні. У кожній школі Ренійської громади проводиться велика профорієнтаційна робота.

Зокрема юнаки та дівчата Ренійського ліцею познайомились із спеціальністю  журналістики та соціальної комунікації Одеського національного морського університету, викладачі якого провели зустріч у дистанційному форматі. Як розповіла завідувачка кафедрою ОНМУ Вікторія Сікорська, завдання цього факультету – сформувати покоління нових професіоналів в сфері мас-медіа, здатних якісно змінити медіапростір України – задля розбудови відповідального суспільства. Цей факультет готує фахівців широкого профілю:

— Ви можете працювати журналістом, кореспондентом, коментарем, оглядачем, редактором, ведучим програми, фотокореспондентом, фахівцем із зав’язків з громадськістю та пресою, бути сучасним на хвилі зовсім нових технологій, які пов’язаний з блогерством, подкастами тощо, — сказала В. Сікорська.

— Одна з головних рис Одеського національного морського університету така: для кожного викладача студент — це друг, всі ми друзі, — підкреслив доцент ОНМУ , Заслужений журналіст України Іван Нєнов.

Професор розповів, яка цікава професія – журналіст, і навіть пригадав, як в свої  студентські роки брав інтерв’ю у легенди, відомої співачки Клавдії Шульженко.

Сьогодні до послуг студентів факультету журналістики Одеського національного морського університету – навчальна телерадіостудія і ньюзрум, обладнані професійною телевізійною, відео- та радіотехнікою, що дозволяє створювати якісний журналістський контент. Студентів чекає захоплююча практична робота. Журналістика – це шлях для творчої молоді.

Як саме пройшла зустріч учнів Ренійського ліцею, що цікавого вони дізналися про навчання у Одеському національному морському університеті, і чи планують продовжити освіту в Україні – в репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.