Обстановка на засніжених дорогах у Ренійській громаді

Як йдуть роботи і де є «пробки».

У суботу, коли в Придунав'ї почався снігопад, комунальна техніка Ренійської громади вийшла на дороги – з метою профілактики заметів.

— Вчора чистили тричі дорогу на Рені своїм трактором, — розповідає староста села Лиманське Володимир Вальченко. — Ми не хотіли допустити великих заметів, як це було в минулі роки. Роботи продовжили у неділю вранці.

З боку села Долинське допомагала техніка ЖКС. В результаті дорога на Лиманське наразі прочистена, транспорт може рухатися.

— Зараз наша техніка спрямована на очищення дороги на хутір Кірган, — розповідає директор ЖКС Андрій Медведик. – У місті сьогодні трактори пішли на розчищення вулиць на магалі, де намело багато снігу. За прогнозом бачимо, що сьогодні температура підніметься до нуля, тобто сніг може підтанути, а далі йдуть морози до мінус десяти градусів, тобто ожеледиця. Тому сьогодні, незважаючи на неділю, ми ставимо завдання – прибрати якнайбільше снігу. Незважаючи на вихідний день, двірники ЖКС вийшли на вулиці та очищають тротуари від снігу. Посипати піском сьогодні нема рації – отримаємо «кашу». Піском посипати тротуари розпочнемо у понеділок з ранку. Пісок був заздалегідь підготовлений. На даний момент дороги в місті Рені проїжджають.

А як ситуація на селі?

— Вчора почали чистити сніг по селу, але продовжувало накидати, – розповідає староста села Орлівка Михайло Кіронакі. – Сьогодні продовжимо роботи з очищення вулиць. Трактор на ходу паливо є.

На світанку вийшов на розчищення вулиць та трактор у Нагірному – староста Олександр Загорський виклав відео у соціальних мережах.

Щодо дороги міжнародного значення М-15, то ще вчора о 13.00 рух великовантажного транспорту було офіційно закрито на добу.

Проблеми виникли на міжнародному пункті пропуску «Рені», де останнім часом дуже велике навантаження – фури стоять кілометровими чергами, зокрема з боку Молдови та Румунії. Намети снігу ще більше ускладнили і так складну ситуацію.

– Сьогодні з ранку рух на Джурджулешти практично зупинився, бо з боку Молдови сніг не чистили взагалі, утворилися кучугури, – розповідає директор АТП-15140 Вадим Українець, який здійснює у тому числі міжнародні перевезення. — У нас було замовлення на 29 січня, але коли вже на пункті пропуску ми побачили, що вереді – а попереду на дорозі машини стоять у три ряди і нічого не рухається – ми навіть не ризикнули їхати. У черзі бачили два великі автобуси на Софію та Бухарест, які також змушені стояти.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.