Важко уявити автомобільний сервіс або шиномонтаж без підйомника. Обладнання дає можливість проводити технічний огляд та ремонт транспорту.
У цю групу техніки відносяться перекидачі, домкрати, різновиди кранів і витягів. Саме автомобільні підйомники для автосервісу – універсальна та необхідна техніка.
Підйомники для автосервісу: класифікація
Всі підйомники для автосервісу можна розділити за конструктивним типом:
- Одностоєчні. Мають одну несучу стійку, можуть бути стаціонарними та мобільними. Підйом машини відбувається з одного боку за пороги або (рідше) під колеса. Головна перевага інструменту – компактність, тому він оптимально підійде технічним станціям із невеликою робочою площею.
- Двостоєчні. Оснащені двома стійками з кріпильними лапами (кронштейнами). Автомобіль піднімається з обох бортів за майданчики, призначені під домкрат. Вантажопідйомність не більше 5 т в залежності від моделі та виробника. Фронтальні лапи витягу повертаються на 180°, що дає можливість піднімати авто з короткою та довжиною базою.
-
Чотиристійкові. Такі підйомники для автосервісу мають 4 опори та встановлену на них платформу для підйому авто. Керується обладнанням гідравлічною системою, майданчик опускається низько, що дозволяє обслуговувати і спортивні авто. Виходячи з типу платформи, така техніка може застосовуватися як підйомник для сходження-розвалу.
-
Ножильні. Головна особливість та перевага ножичної техніки – компактність. У складеному вигляді обладнання займає мало місця. Ножичі з додатковими пристроями можуть використовуватися як підйомники для регулювання сходження-розвалу, вивішування коліс і для загальносервісних робіт.
-
Плунжерні. Підйомники із найпростішою конструкцією: платформи або лапи встановлені на верхівках плунжерів (поршнів) гідравлічних циліндрів, які вертикально закріплені до підлоги. Можуть застосовуватись для діагностики будь-якого транспорту та для різних типів робіт. Найбільш популярні серед таких підйомників моделі з платформою для підйому транспорту за кузов.
Як вибрати автомобільні підйомники для автосервісу
Крім конструкції перед тим, як купити підйомник для СТО, слід врахувати і його технічні параметри:
-
тип приводу – електромеханічний або гідравлічний;
-
вантажопідйомність;
-
рівень споживаної потужності;
-
заявлена висота підйому та час;
-
відстань від основи до верхньої точки кронштейна;
-
розміри приміщення та необхідне для встановлення обладнання місце;
-
вид основи, на яку встановлюється техніка.
Кращі підйомники Хантер
Від вибору якісного надійного підйомника залежить якість обслуговування та комфорт персоналу. У спеціалізованих магазинах, що продають техніку для автосервісів, представлені витяги від різних виробників. Фахівці вирізняють американський бренд Hunter. Підйомники ножиць Hunter затребувані у власників технічних станцій і майстрів завдяки своїй функціональності та довговічності.
Джерело: hunter-ukraine.com.ua
Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!