Індекс Гірша, цитованість та інші метрики діяльності вченого

Велика кількість дослідників вважає, що робота над науковою статтею закінчується на моменті її публікації та індексації.

Однак на практиці все дещо складніше. Адже з публікацією дослідження починається новий етап роботи з науковим матеріалом — її популяризація задля підвищення наукометричних показників науковця. До найвагоміших із них належить цитованість та індекс Гірша.

Чому кожному вченому необхідно підвищувати показники цитування та індекс Гірша?

Однак, на жаль, велика кількість дослідників недооцінюють їхнє значення. Розглянемо, для чого вченому розвивати власні наукометричні показники, на метрики яких платформ орієнтуватися та розглянемо деякі причини невисоких показників публікаційної діяльності. Якщо ви не можете впоратися з цим самі або не маєте часу вам допоможе https://statti.in.ua/.

Індекс Гірша, цитованість та інші метрики діяльності вченого

Основними метриками, що відображають популярність наукових напрацювань дослідника є:

Індекс Гірша (h-index) — метрика, що вказує на взаємозалежність кількості наукових робіт до їхнього цитування.

Індекс цитованості — показник впливовості науковця, який визначається кількістю посилань на його роботи іншими дослідниками.

Звісно, існує й велика кількість суміжних метрик для оцінювання ефективності публікаційної діяльності науковця, як-от m-index, g-index, і-index, individual h-index, a-index. Проте всі вони мають меншу впливовість, ніж проаналізовані вище показники та здебільшого орієнтуються в розрахунках на цитованість наукових матеріалів.

Для чого необхідне підвищення наукометричних показників?

У загальному розумінні, від популяризації наукових статей та наукометричних характеристик дослідницьких праць напряму залежить формування позитивного іміджу дослідника. Цілком закономірно, що більшу кількість разів на думку вченого посилатимуться його колеги, то більшу авторитетність він матиме в науковій спільноті.

Отримання статусу рецензента або члена редакційної колегії наукового видання. Впливового дослідника більше запрошуватимуть до співпраці якісні журнали, що індексуються в міжнародних базах даних, оскільки такий науковець підтвердив свою експертність шляхом отримання високих наукометричних показників.

Входження до складу наукових та спеціалізованих вчених рад. Отримують право оцінювати дослідницькі напрацювання інших колег виключно досвідчені науковці з високим індексом Гірша та показниками цитованості.

Можливість отримання престижних наукових премій. Наприклад, щороку компанія Clarivate, що володіє платформою Web of Science, публікує рейтинг дослідників, яких найбільше цитують. Потрапити до нього мріють чи не всі науковці, адже входження до таких рейтингових списків фактично означає нобелівський рівень проведеного дослідження. Такі вчені можуть отримувати престижні наукові премії та брати участь у всесвітньо відомих дослідницьких конкурсах.

Джерело: statti.in.ua

 

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.