Ізмаїльський загін затримав 216 чоловіків за спроби незаконного перетину кордону України

Хабарі, підроблені документи, подвійне громадянство: усі «ухилянти» дадуть відповідь за законом.

Прикордонники Ізмаїльського загону з початку повномасштабного вторгнення в Україну рф затримали 216 чоловіків призовного віку за спробу незаконного перетину державного кордону поза пунктами пропуску. «Окрім цього, у взаємодії з молдавськими колегами затримано 118 призовників, – повідомляє помічник начальника загону – начальник прес-служби підполковник Ігор Перегняк. — Завдяки пильності інспекторського складу у пунктах пропуску не вдалося перетнути кордон за підробленими медичними документами, студентськими квитками тощо 78 чоловікам категорії «18-60». Справжні сини та дочки України стали на її захист, прийшовши до найближчих центрів комплектування. Чималу відвагу та сміливість виявляє сам український народ. Але є й ті, які вважають, що захист Батьківщини — це не їхня справа, і намагалися незаконно виїхати з країни всіма можливими шляхами – як підробленими документами в пунктах пропуску, так і поза ними через «зелений кордон».

Усіх, хто був затриманий, притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.204-1 КУпАП «Незаконний перетин або спроба незаконного перетину державного кордону України».

Окрім адміністративних правопорушень, за спробу незаконного перетину державного кордону за фактом підробки документів розпочато кримінальне провадження.

Як повідомляє І. Перегняк, при поверненні до України чоловіків призовного віку у пунктах пропуску вже зафіксовано 124 випадки незаконного виїзду за кордон, у тому числі з використанням подвійного громадянства. Даних громадян також притягнуто до адміністративної відповідальності та про них поінформовано центри комплектування.

З початку повномасштабної війни в пунктах пропуску не випустили з України понад півтисячі чоловіків призовного віку, які надавали на контроль документи, які не дають права на виїзд з України.

До кримінальної відповідальності за ч.1 ст.332 КК «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» притягнуто одну особу, ще двом «провідникам» оголошено підозру у сприянні незаконному перетину державного кордону України.

Мали місце спроби підкупу прикордонників: зафіксовано 16 таких випадків на суму 10 600 доларів США, 10 євро та 30 тисяч гривень. Найбільший запропонований хабар становив — 2 тисячі доларів США. Усіх правопорушників було передано до поліції.

Прикордонники Ізмаїльського загону закликають чоловіків бути патріотами своєї країни. «Якщо ви не можете виконувати завдання у складі військових формувань та захищати Україну, то можете допомагати їй іншим способом! Разом ми сильні, разом ми здолаємо ворога!», — каже Ігор Перегняк.

Підготувала Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.