Колектив ОЦНК «замахнувся» на «Білу ворону»

«Продаються сумління, розум і честь!» — із цих слів починається постановка театру «Соняшник» про події п'ятнадцятого століття.

Театральний колектив «Соняшник» обласного Центру національних культур у місті Рені поставив спектакль «Біла ворона», який розповідає про таку видатну в історії Франції та всього людства особи, як Жанна д`Арк.

— Цю виставу я обрала тому, що події, які сьогодні відбуваються в Україні, у чомусь перегукуються з подіями п'ятнадцятого століття у Франції, де точилася сторічна війна, коли юна діва Жанна д`Арк підняла народ на визвольну боротьбу від загарбників-англійців, — сказала керівник театру та режисер Галина Дюріс.

— Жанна д`Арк — це проста дівчина з народу, яка хотіла, щоб її країна, її Франція була вільна, і тому стала на чолі війська, — розповідає про головного персонажа учасниця постановки Ірина Дергачова. — Вона хотіла, щоб у Франції правив король, щоб був мир і люди жили в достатку. Але її не зрозуміли, її фактично зрадили. Її судив не народ і навіть не король, її судив церковний суд як єретичку, і Жанна була спалена на багатті. Після смерті її виправдали і зарахували до лику святих.

— Історія Жанни д`Арк дуже актуальна сьогодні, тому що головне її посилання – це боротьба за незалежність своєї країни, — вважає помічник театру, ліцеїст Володимир Кириленко. — Сьогодні нам потрібна така історія, вона стає ще однією мотивацією для боротьби за незалежність України.

У постановці, прем'єра якої пройшла в Ренійському Центрі культури та дозвілля, задіяні 16 самодіяльних акторів — діти, молодь та дорослі. Роль Короля Карла виконав професійний актор Віктор Керкеснер, який спеціально приїжджав з Одеси до Рені на репетиції та прем'єру.

– Будучи школярем, Віктор Керкеснер виступав у складі театру «Соняшник», і на одному з театральних конкурсів його помітив Заслужений діяч мистецтв України Євген Гімельфарб, – розповідає передісторію директор ОЦНК у місті Рені Марина Мунтян. – Віктор закінчив училище та став дипломованим актором. У Галини Михайлівни Дюріс, керівника театру «Соняшник», чимало учнів стали фахівцями сцени. Цей колектив, у якому є доросла, юнацька та дитяча групи, працює понад двадцять років, з перших днів заснування ОЦНК у місті Рені. У постановці вистави «Біла ворона» задіяні і діти, і дорослі.

Уривки вистави «Біла ворона» та емоції учасників театру за півгодини до прем'єри – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.