Иван Стадников

Нововведення у видачі довідок для перетину кордону та призначення пільг та субсидій

Тепер їх може видавати сектор соціального захисту виконкому Ренійської міськради.

Ренійська міська рада рішенням сесії від 19 жовтня 2022 р. додала певні повноваження сектору соціального захисту щодо видачі довідок про право перетину кордону особам, під опікою яких перебувають родичі, які не можуть обходитися без сторонньої допомоги.

Як пояснив заступник міського голови Іван Стадников, нещодавно вийшла Постанова Кабінету міністрів України № 1044, в якій викладено зміни. Якщо раніше довідку про право перетину кордону могли надавати органи соціального захисту (по-старому соцзабез), то тепер це право надається і Ренійській міській раді. Співробітник сектору соціального захисту виходить на місце проживання надавача соціальних послуг, який здійснює догляд за недугою чи хворою людиною, складає відповідний акт.

Також Кабміном видано Постанову №607 щодо призначення пільг та житлових субсидій. Згідно з цим документом, співробітники сектору соціального захисту мають право виходити на місце і підтверджувати факт проживання людей, які претендують на пільги або субсидії.

— Поступово частина повноважень соцзабезу переходить до Пенсійного фонду, а частина – до органів місцевого самоврядування, — пояснив Іван Стадников суть останніх нововведень.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.