Поромний комплекс в Орлівці перевантажуватиме зернові, добрива і не тільки

Підприємство повідомило про свої наміри.

ТзОВ «Поромний комплекс» «Орлівка», яке зареєстроване у с. Орлівка Ренійської громади повідомила про новий вид діяльності. Підприємство має намір здійснювати перевантаження:

— сипких вантажів (пшениця, кукурудза, ячмінь, соя, горіх, соняшник, шрот, ріпак) за варіантом: автомобіль – склад – судно;

— фасованих мінеральних добрив та мінерально-будівельних вантажів, прокату чорних металів, лісоматеріалів, фруктів (банан, апельсин, мандарин, гранат) за варіантом: трюм – кран – автомобіль – навантажувачі – автомобіль та назад;

— олії за варіантом: автомобіль — трюм.

Розміщення перевантажувального комплексу передбачено із використанням 2-х земельних ділянок загальною площею близько 6,4 га, які підприємство взяло в оренду у 2018 та 2020 роках на 49 років.

Для тимчасового зберігання зернових культур передбачається розміщення двох складів аркового типу площею 2400 кв. метрів кожен. Як альтернатива – облаштування відкритого майданчика для перевантаження сипких вантажів (зернових).

Реалізація цього проекту дозволить розширити Дунайський транспортний вузол, збільшити обсяги навантаження зернових та олійних культур, добрив, лісоматеріалів та інших видів вантажів, створити робочі місця для мешканців Ренійської громади, а також збільшити надходження до місцевого та державного бюджетів.

Щодо планових обсягів навантаження «Паромного комплексу Орлівка», то вони такі:

— навантаження зернових (пшениця, кукурудза, ячмінь, соя, горіх, соняшник, шрот, ріпак) – 360 тис. тонн на рік;

— перевантаження добрив, мінерально-будівельних вантажів у біг-бегах – близько 150 тис. тонн на рік;

— навантаження прокату чорних металів – близько 150 тис. тонн на рік;

— перевантаження лісу (без розпилу та окорівки) – близько 150 тис. тонн на рік;

— навантаження фруктів (банан, апельсин, мандарин, гранат) – близько 150 тис. тонн на рік;

— навантаження соняшникової олії – близько 150 тис. тонн на рік.

Проведення днопоглиблювальних робіт на даній ділянці річки Дунай не передбачається.

Нагадаємо, що поромний комплекс поблизу села Орлівка було відкрито у серпні 2020 року. З початку широкомасштабної війни в Україні він став одним з найбільш затребуваних пунктів перетину кордону біженцями, а також значним транспортним коридором для вантажного автотранспорту.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.