Депутати віддали пасовище в оренду на 10 років

У Ренійській громаді з'явився перший пастух, який згоден платити за пасовище.

На черговій сесії Ренійської міської ради розглянуто питання про виділення пастуху Віорелу Каравасілі, що мешкає у селі Нагірне, ділянки площею 9 гектарів під пасовищу. Він виявив бажання взяти його в оренду на 10 років.

Це перший у Ренійській громаді пастух, котрий вирішив узаконити місце, де випасає овець. Так склалося, що пастухи у Ренійській громаді не платять за використання пасовищ.

Щодо виділення землі під отару між депутатами Ренійської міськради виникли дебати. Депутат Катерина Куртєва прийшла до думки, що виділення 9 гектарів пасовища одній людині може порушити права інших власників тварин, яким теж треба десь випасати свою худобу. Позицію Катерини Петрівни підтримав депутат В’ячеслав Мунтяну.

Староста села Нагірне Олександр Загорський запевнив депутатів, що конфлікту в селі не буде:

— У нас нині у селі Нагірне п'ять отар, і кожна з них має «свою» територію, – повідомив Олександр Загорський.

Як розповів староста, Віорел вирішив узаконити пасовище, бо в селі Нагірне він людина нова. Спочатку чабан тримав тварин біля будинку, і сусіди були дуже незадоволені. Тоді було запропоновано виділити Віорелу ділянку землі за селом – для того, щоб чабан міг збудувати там кошару. З цією пропозицією група мешканців села, які користуються послугами чабану Каравасілі, звернулася до міськради.

Мешканці просили виділити чабану під кошару два гектари. Але, як пояснив начальник відділу земельних відносин Ренійської міськради, Володимир Кромкін, в умовах воєнного часу це неможливо. Виникла зустрічна пропозиція – виділити 9 гектарів в оренду на 10 років під пасовищу.

Депутат Іван Кобзаренко запропонував назвати цей проект пілотним: можливо, інші чабани наслідуватимуть досвід свого колеги.

Яка запекла дискусія виникла з цього питання – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.