Депутати затвердили план трансформації закладів освіти Ренійської громади

Пропозиція закрити колишню школу №5 відкладена. Тимчасово. 

Депутати Ренійської міськради ухвалили план трансформації установ освіти Ренійської громади. Концепцію, засновану на аналітиці та законодавстві, представив депутатам та батькам школярів міський відділ освіти.

ПРО КОЛИШНЮ ШКОЛУ № 5

Пропозиція про закриття філії № 2 опорної школи (це минулого Ренійська школа № 5) підтримана депутатами не була.

Присутні на засіданні депутатських комісій батьки учнів філії № 2 були обурені тим, що школярам, які мешкають на околицях міста Рені, далеко добиратися до опорної школи, тим більше бездоріжжям (нагадаємо, що цього навчального року учні колишньої п'ятої школи навчаються на базі школи № 6 тому, що в школі на магалі немає укриття).

Депутати прислухалися до претензій батьків і зняли з порядку денного питання про закриття колишньої п'ятої школи, але тимчасово – до вирішення питання доставки дітей.

НОВОВВЕДЕННЯ

На всю систему освіти Ренійської громади очікують суттєві зміни. Зокрема, вже у 2027 році в Ренійській громаді лише одна сільська школа – Новосільська стане ліцеєм. Тільки тут залишаться старші класи, в яких займатимуться діти з п'яти сіл Ренійської громади – Новосільської, Орлівки, Нагірного, Котловини та Плавні. Їх на уроки доставлятимуть автобусами.

У місті Рені планується сформувати два ліцеї – на базі школи № 2 та школи № 6. Вже з першого вересня поточного року школа №3 та школа №4 не набиратимуть десятих класів.

ЧОМУ ПОТРІБНА ТРАНСФОРМАЦІЯ?

Як пояснили начальник відділу освіти Лілія Бондаренко та перший заступник міського голови Людмила Чакир, змінилося законодавство України, згідно з яким у 2027 році всі навчальні заклади Ренійської громади мають ділитися на три типи: початкова школа, гімназія та ліцей. Загальноосвітніх шкіл уже не буде.

До ліцеїв висуваються високі вимоги. Зокрема, необхідна наявність як мінімум двох паралельних класів та трьох профілів (вони можуть бути математичними, гуманітарними тощо). Ліцей повинен мати у своєму розпорядженні відповідну матеріальну базу, яку громада зобов'язана йому забезпечити.

Також законодавством встановлені такі показники як наповнюваність класів. Саме з розрахунку на кількість дітей та класів громада отримує державну субвенцію на школи (цього навчального року вперше за останні роки недоотримано 9 млн. грн.). Якщо в громаді залишаться школи з нечисленними класами, то вона повинна буде додавати гроші, що бракують, зі свого бюджету.

Сьогодні громада змушена рахувати вартість навчання кожної дитини, до якої входять зарплата вчителів та персоналу, комунальні послуги та інші витрати. Якщо у міських школах, де наповнюваність класів вища, на навчання однієї дитини на рік витрачається близько 32 тис. грн., то у сільських школах – 44 тис. грн. (найвищий показник у Котловинській школі – 57 тис. грн. на дитину, оскільки вона наповнена лише на 28%)

Тобто з погляду економії фінансів громада зацікавлена формувати більш наповнені класи та школи.

Наповнюваність класів безпосередньо залежить від народжуваності дітей. А вона у нас падає, що вже відчувають дитячі садки, де за останні три роки було скорочено 7 груп.

— Судячи з народжуваності, 2027 року в Долинській школі, приміром, буде лише 120 учнів, хоча сьогодні тут навчаються 200 дітей, — сказала Лілія Бондаренко. — До Котловинського дитячого садка цього року зараховано лише 7 малюків. А це означає, що за кілька років до першого класу Котловинської школи прийдуть лише 7 учнів. І це якщо ніхто не виїжджатиме з наших сіл…

Усі аргументи, які навів відділ освіти, питання батьків та відповіді на них – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.