Як вибрати економічну та надійну піч на дровах

Незважаючи на широке поширення систем централізованого опалення, у багатьох приватних будинках, на дачах для обігріву, як і раніше, використовується піч на дровах.

Тепло дров'яної печі робить житло комфортним. Створює сприятливий для здоров'я мікроклімат. Дров'яні печі розрізняються за матеріалом виготовлення, потужністю, способом дії. На які моменти звернути увагу при покупці, розберемося далі.

Як влаштована, працює дров'яна піч

Паливо в сучасних обігрівальних приладах не згоряє, а повільно тліє, поступово віддаючи своє тепло навколишньому простору. Цей ефект досягається регулюванням подачі повітря у відсік горіння. Конструкція печі складається з наступних елементів:

  • Паливна камера або топка, в якій відбувається спалювання палива.
  • Колосника, чавунного елемента, на який випадає вугілля.
  • Зольника, що є невеликим за розміром відсіком для зберігання золи.
  • Димоходу, для виведення чадного газу та інших продуктів горіння.

Варіанти палива

За типом палива печі бувають строго дров'яними, твердопаливними (працюючими на дровах або будь-якому іншому паливі), газодров'яними, що працюють на газі та дровах, або електродров'яними, з вбудованим електричним обігрівачем. Чим більший розмір їх топки, тим довше горітимуть дрова, що вміщені в неї.

Переваги застосування

До переваг класичних дров'яних печей можна віднести економічність в роботі, поліпшену енергетичну ефективність за рахунок високого ККД, що становить 80 — 85%. Вони виглядають стильно, елегантно, відмінно поєднуються з обстановкою заміського будинку, роблять його індивідуальним.

Сучасні печі для дров можна встановлювати в будь-яких приміщеннях, обладнаних димоходом. Вони довговічні, практичні у використанні. Можуть застосовуватись для обігріву кімнат, підігріву води, приготування різноманітних страв.

Джерело: ars.ua

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.