Елена Стеценко

Як відновити втрачений або пошкоджений документ?

Про це розповіла Олена Стеценко, начальник Ренійського відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

У період широкомасштабної війни в Україні втрата або пошкодження документів – це, на жаль, нерідке явище. Як можна їх відновити? Про це розповідає начальник Ренійського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Ізмаїльському районі Одеської області Олена Стеценко.

-Олено Вікторівно, якщо громадянин втратив свій документ або він був пошкоджений, як його відновити?

— Дану послугу можна отримати  офлайн, звернувшись до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, або онлайн на порталі «Дія», а отримати їх —  у відділі ДРАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку Укрпоштою.

-А якщо громадянин перебуває за кордоном?

— Тоді варто звертатися до дипломатичного представництва чи консульської установи України.

-Якщо необхідно поновити свідоцтво про народження дитини?..

— То, окрім вас, за документом можуть звернутися ваші батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники, представник закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, органу опіки та піклування або представник за довіреністю. Свідоцтво про народження повторно видається батькам і усиновителям дитини незалежно від її віку.

Особам, які позбавлені батьківських прав, дублікат свідоцтва про народження не видається.

-Як отримати втрачене свідоцтво про смерть родича?

— Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя та близьким родичам померлого на підставі їхньої заяви. Також воно може бути надано представникові органу опіки і піклування у разі виконання ним повноважень із опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

-Чи можна отримати втрачене свідоцтво про шлюб, який був припинений?

— Ні, після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

-Як отримати втрачений документ, куди звертатися?

Щоб отримати повторне свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану чи витяг  з Державного реєстру актів цивільного стану громадян офлайн вам необхідно:

  1. Звернутися до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
  2. Написати заяву щодо повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану чи витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
  3. Оплатити послугу;
  4. Отримати повторно свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану чи витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

При зверненні необхідно пред'явити оригінал паспорта чи паспортного документа.

Також сьогодні можна замовити повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану чи витягу  з Державного реєстру актів цивільного стану громадян на порталі «Дія», а отримати їх —  у відділі ДРАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку Укрпоштою.

-Як працює дана послуга онлайн? Що робити?

 На порталі Дія авторизуватися за допомогою електронного підпису .

  1. Заповнити онлайн-форму для повторного отримання свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану чи витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
  2. У полі «Спосіб повторного отримання свідоцтва» вибрати зручний для вас: Укрпоштою або в найближчому ДРАЦС.
  3. Оплатити послугу.
  4. Після обробки статус заяви у вашому особистому кабінеті зміниться. Далі нове свідоцтво або витяг з Реєстру можна отримати поштою або у відділі ДРАЦС.

Дану послугу ви отримаєте протягом 3 робочих днів.

-Дякуємо, Олено Вікторівно, за вичерпну консультацію!

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.