Які диски можна купити на ВАЗ 2114 — типи та характеристики

Автомобільні диски з часом втрачають свої характеристики, стаючи непридатними для подальшого використання.

Це відбувається через природне старіння, вичерпання ресурсу або внаслідок пошкоджень. Дуже небагатьом автовласникам вдається їздити на тих самих колесах весь термін експлуатації машини.

Необхідність замінити диски на ВАЗ 2114 може виникнути і через їх незадовільний зовнішній стан . Звичайно, його можна відновити шляхом шліфування та фарбування, але ситуація дозволяє це робити далеко не завжди. По-перше, довести їх до того ж стану, що й із заводу, може не вийти. По-друге, відновлення зовнішнього вигляду потребує або великої кількості часу та сил, або грошей. Тому заміна у багатьох випадках є найвигіднішим варіантом.

Які диски купити — штамповані або литі

Щоб зробити вибір правильно, потрібно чітко розуміти, навіщо вони вам потрібні. Сталеві диски набагато дешевші, тому ними комплектують машини бюджетного та середнього класів. Вони досить міцні та легко ремонтуються у разі пошкоджень. Незважаючи на простоту зовнішнього вигляду, цей тип залишається популярним досі. Просто водії цінують їх за інші переваги.

Литі або легкосплавні займають 80% ринку автодисків або навіть більше. Вони більш популярні і затребувані, оскільки виглядають набагато крутіше за сталеві і мають переваги, що впливають на комфорт при експлуатації авто по хороших дорогах і в теплу пору року.

Щоб вам було простіше визначитися, ознайомтеся з таким порівнянням:

  1. Міцність та стійкість до пошкоджень. Сталеві диски мають великий запас міцності, тому витримують сильні удари при наїзді на перешкоду або яму. Що стосується легкосплавних все неоднозначно. Серед них є моделі, які серйозно поступаються штампованим за міцністю, а є й міцніші. Загалом все залежить від конкретної моделі.
  2. Характер пошкоджень та ремонтопридатність. У сталевого в місці удару утворюється вм'ятина, яка на верстаті забирається дуже швидко. Легкосплавний може тріснути, розколотись або повністю зруйнуватися. Але, знову ж таки, все залежить від складу металу саме моделі. Серед них є такі, що теж мнуться.
  3. Опір корозії. Вона з'являється і поширюється в обох випадках, але штампування все ж таки програє.
  4. Вплив на динаміку авто. Маневреність, керованість та інші динамічні властивості машини залежать від ваги дисків. Різницю не можна назвати великою, але вона відчувається. У цьому лідирують легкосплавні моделі, кожен з яких може бути легшим на 2-3 кг порівняно зі сталевим конкурентом аналогічного діаметру.
  5. Ціна. Загалом, ціни на литі диски вищі вдвічі і більше. Але і серед сталевих є досить дорогі моделі. Тому при покупці завжди потрібно дивитися ціни.

Що стосується характеристик, то на ВАЗ 2114 підходять автодиски діаметром R13 та R14, з PCD – 4×98, DIA – 58.6 мм. Виліт і ширина не мають точного значення і можуть змінюватись у більшу або меншу сторону.

Джерело: avtodiski.net.ua

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.