Обладнання для очищення злаків: види та принципи функціонування

Очищення злакових культур є важливим етапом їх підготовки до реалізації з метою подальшого виробництва продукції або фасування в тару для реалізації в чистому вигляді.

Без цієї процедури неможливо створити якісний продукт, що задовольняє сучасним вимогам. Виконуються такі заходи за допомогою спеціалізованого  обладнання для очищення зерна.

Сьогодні ринок пропонує широкий перелік агрегатів даного типу, які активно використовуються сільськогосподарськими підприємствами, що займаються вирощуванням різних зернових культур.

Принципи класифікації

Загалом зерноочисне обладнання можна розділити на типи залежно від різних ознак (наприклад, за принципом функціонування або з урахуванням кількості закладених виробником операцій).

Загалом такі апарати ділять на дві категорії, а саме:

  1. Прості. Вони виконують видалення із злакової маси різних домішок, поділяючи її на дві частини за заздалегідь визначеними ознаками (наприклад, формою або розміром). Здатні усувати як легкі, і важкі сторонні компоненти (залежить від параметрів установки).

  2. Складні. Є сукупністю декількох агрегатів з попередньої категорії, що забезпечує більш високу функціональність. Здатні замінювати кілька простих установок, що дозволяє с/г фірмам оптимізувати виробничі процеси та економити фінансові кошти. Багато хто з них може сортувати зерно за фракціями.

При цьому особливим попитом сьогодні користуються установки, що обробляють продукцію за допомогою повітря. Оснащуються спеціальними сепараційними камерами. Здатні видаляти легке і важке сміття, а також відокремлювати від загальної маси насіння невідповідної якості.

Як відбувається процес очищення

Загалом такий захід можна розбити на кілька етапів:

  • спочатку сировина підлягає видаленню дрібних домішок за допомогою повітряних мас. Це може бути солома, стебла різних бур'янів тощо;

  • Потім слідує процедура очищення маси від важких частинок. Вона виконується за допомогою простого обладнання, оснащеного гратчастими елементами з отворами;
  • на наступному етапі здійснюється вторинне очищення злакових від дрібнофракційних сторонніх елементів.

На заключній стадії насіння підлягає очищенню від так званих важко визначних частинок. До них відносять дефектні та уражені грибковими захворюваннями зерна. Вся справа в тому, що їхня присутність у загальній масі продукції може негативно вплинути на товарні якості вироблених з неї товарів. Тому такі зерна потребують повного видалення.

Джерело: сайт agrosepmash.ua

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.