Озеленення Котловини: що висадили цього разу? (відео)

Пішохідна зона — Якужук-гора — буде квітучою.

У Котловині, у центрі села висаджено понад 60 павловній.

— Ми озеленили локацію, яку місцеві жителі називають «Якужук Баїри», — розповідає староста Котловини Олександр Казани. – У перекладі з гагаузького «баїри» – це гора. «Якужук» – власне ім'я. Розповідають, що колись у нас жив майстер із таким ім'ям, що викопав у центрі села колодязь. Спочатку його ім'ям – Якужук – називали лише колодязь, а пізніше почали називати і саму місцевість, височину. Нині тут – пішохідна зона: діти йдуть до школи, парафіяни – до церкви. Людне місце, тому ми вирішили його озеленити. Ми вирішили придбали дворічні саджанці павловнії – вони хоч і дорожчі, по 150 гривень, але розвиненіші, міцніші, краще приживуться. На посадковий матеріал гроші виділили фермери нашого села – дякую всім! Саджанці куплені у надійного постачальника із села Плавні – є там спеціаліст, який вирощує павловнію. Ми не вперше у нього купуємо, і задоволені якістю.

Як розповів староста, для того, щоб засадити Якужук-гору, залучили комунальний трактор. У проведенні робіт допоміг Сергій Мітіш, який організував спортсменів села, до них приєдналися й інші активісти. Спільно зробили велику справу.

— Зрозуміло, у перший рік ми саджанці періодично поливатимемо, у нас є великі ємності для підвезення води, — каже Олександр Казани. – Хочу наголосити, що ми щороку займаємося озелененням свого села. Минулого року було висаджено 50 ленкоранських альбіцій (красиво квітуче декоративне дерево), які виділила Ренійська міськрада, позаминулого року ми купували і висаджували на павичі, які теж дуже красиво цвітуть.

Котловина – село з унікальним колективним темпераментом. Не дивно, що у 2021 році, беручи участь в обласному конкурсі з благоустрою, він був визнаний найкращим селом Ізмаїльського району.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.