Підпали в Ренійській громаді продовжуються

У Нагірному бабуся вирішила спалити бур'яни на своєму городі – і спалила ще три ділянки.

В околицях села Новосільське загоряння сухої рослинності почалося ще 16 жовтня, стовп диму, що періодично виникає, говорить про те, що осередки вогню продовжують «працювати».

— Коли в плавнях горить очерет, гасити його проблематично, — каже начальник місцевої пожежної охорони Ренійської громади Валерій Бабере. – По-перше, техніка туди не заїде, по-друге, вітер на великі відстані розносить тліючу солому, і якщо іскри потрапляють на суху рослинність, а вітер їх роздмухує, то з'являються все нові й нові осередки вогню.

Коли вітер дме у напрямку села, і вогонь починає повзти у бік Новосільського, місцева пожежна охорона виїжджає на чергування.

— Домогосподарства, розташовані на околиці села Новосільське, зі своїми господарськими будівлями та городами межують із заростями очерету: ми стежимо за тим, щоб вогонь не підібрався близько, – розповідає В. Бабере. – Я думаю, що причиною цього затяжного займання у плавнях став підпал недалеко від бази товариства мисливців та рибалок: так чабани «очищають» від очерету території потенційно придатні для випасу домашніх тварин. Тим самим наноситься велика шкода флорі та фауні.

Але, як кажуть, не спійманий – не злодій. А ось у селі Нагірне вдалося встановити  винувальницю пожежі:

— Бабуся в Нагірному, яка вже не справляється зі прибиранням свого городу, вирішила швидко позбутися сухої трави та підпалила її, — розповідає начальник місцевої пожежної охорони нещодавній випадок. – В результаті вогонь перекинувся на городи сусідів – згоріли ще три-чотири ділянки. Два з них давно занедбані, там сухої трави було дуже багато. У ліквідації пожежі, яка загрожувала житловим будинкам, брала участь варта з Котловини та співробітники ЖКС, які дислокуються в Нагірному. Користуючись нагодою, хочу ще раз нагадати: спалювання сухої рослинності категорично заборонено!

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.