Ремонт у Ренійському музеї: зміни та нововведення

Галина Згурська розповіла, яких експонатів потребує музей, чим можуть допомогти жителі Рені.

Територія Ренійського історико-краєзнавчого музею збільшилась на 50 квадратних метрів – за рахунок облаштування внутрішнього двору. У двір із будівлі прорубано додаткові двері.

— У дворі залито бетонний майданчик, над яким встановлений навіс, — розповідає директор музею Галина Згурська. — Територію дворика, що залишилася, поступово озеленяємо, висадили навіть пальми. Під навісом буде розташована постійна виставка знарядь праці та домашнього начиння мешканців нашого краю – глиняні глеки, бочки та інше, що не боїться зимових холодів. У теплу пору року ми зможемо проводити у дворі музею різноманітні заходи, майстер-класи та просто зустрічі з активом. Завдяки тому, що залитий бетонний майданчик та встановлений навіс, ми запобігли подальшому попаданню води під фундамент під час дощів – сподіваємося, що будівля набула додаткової стійкості.

У самому приміщенні замуровано всі тріщини, які з'явилися після того, як у червні 2021 року на площі Свободи під час сильної зливи біля музею утворився великий провал.

На сьогоднішній день із п'яти виставкових залів музею готові під фарбування вже чотири, після чого можна розпочати оформлення експозицій. Повністю готовий кабінет директора (на знімку), де розташувалася бібліотека та папки з різними документами, що відображають історію нашого краю.

— Ми готові приймати від мешканців експонати, каже Галина Згурська. — Будемо раді, якщо музею будуть подаровані старі меблі (дивани, буфети тощо), старовинний посуд (дорадянського періоду), одяг, взуття, а також манекени. Ми збираємо старі листи, робимо колекцію цегли — збираємо все, що так чи інакше розповідає про історію нашої громади та її мешканців. Якщо у вас вдома є старі речі, не викидайте – приносьте до музею.

Як розповіла Галина Василівна, під час оформлення музею буде наголошено на етнографії. Найбільша зала стане конференц-залом, щоб відвідувачі під час заходів могли сісти. Велику залу планують прикрасити картинами місцевих художників.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.