Сім'ям загиблих героїв допомагає Ренійська громада

У свою чергу батьки героя купили дітям громади цукерок на 28 тисяч гривень...

На останній сесії Ренійської міської ради депутати додали фінансування до програми «Захист та турбота» на 2023 рік – у розмірі 250 тис. грн. Ці гроші передбачено для допомоги сім'ям захисників України.

Як пояснив заступник міського голови Іван Стадников, минулого року допомогу від громади на поховання загиблих героїв отримали троє родин.

— Батьки загиблого Станіслава Топала довелося власним коштом доставляти тіло бійця з Києва, були й інші витрати, — розповідає Іван Олексійович. – Громада компенсувала сім'ї частину витрат на поховання, виділивши 50 тис. грн. Також минулого року за рахунок коштів громади було надано допомогу на поховання наших героїв Євгена Бугайова та Віталія Кузочкіна. Цього року громада проводила в останній шлях ще одного загиблого воїна ЗСУ – Артема Варасан. Сім'ї буде надано допомогу на поховання вже за рахунок коштів, які додатково закладено у програму «Захист і турбота». І дай Боже, щоб гроші на поховання нікому більше не знадобилися.

Близькі тяжко переживають втрату. Більше половини отриманих у грудні 2022 року від громади грошей батьки Станіслава Топала витратили на солодощі для дітей громади.

— Коли Вікторія та Костянтин Топала напередодні Нового року отримали гроші, вони купили солодкі подарунки для всіх учнів першої школи, де навчався їхній син, — розповідає вчитель школи №1 Тетяна Кузнєцова. – Батьки Стасика витратили на цукерки 28 тисяч гривень.

— Наш Стасик дуже любив солодке, тож ми так вирішили, – пояснила мама Віка, яка оплакує сина.

Як розповіла Тетяна Кузнєцова, наразі йде збір матеріалів для художньо-документальної книги про Стася:

– Цією роботою займається вчитель Тамара Василівна Ткачук, – розповідає Т. Кузнєцова. – До книги увійдуть спогади, публікації та інші матеріали. Автор мав ідею назвати майбутню книгу «Сонячний промінчик». Але мати нашого героя запропонувала взяти іншу назву – «Вірні завжди». Саме так називається пісня, присвячена бійцям морської піхоти, у лавах якої служив Станіслав Топала. Ми знаємо, що нещодавно вдалося повернути з полону товариша по службі Стаса, якому пощастило вижити. Сподіваємося вийти з ним на зв'язок і дізнатися, через що пройшли хлопці, які захищали Маріуполь.

Антоніна Бондареву 

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.