Складнощі з математикою: як їх здолати та допомогти дитині краще знати цей предмет

Щоб дитина краще знала математику, потрібно створити умови для уникнення математичної тривожності.

Математика — це надзвичайно важлива дисципліна для учнів 4-го класу. Добре знати математику потрібно не тільки заради гарних оцінок; цей предмет також відіграє значну роль у розвитку школярів, впливаючи на когнітивні здібності. І це допомагає школяреві обрати свій майбутній шлях. Математика є тою дисципліною, що потрібна не тільки бухгалтеру або економісту. Сьогодні є безліч професій, де знання математики є обов'язковим. Наприклад, вона потрібна у таких напрямках розвитку, як програмування, підприємство та навіть біологія або медицина. Щоб добре знати сучасні науки, дитині потрібно сформувати математичний фундамент.

Математична тривожність: як її подолати

Багато учнів, коли починають робити домашню роботу з математики, можуть відчувати страх або занепокоєння. Дитина, що знаходиться у такому стані, буде втрачати зосередженість, робити помилки, а іноді й просто швидко здаватися. Вчені провели багато досліджень та прийшли до висновку: математична тривожність значно погіршує можливості дитини щодо засвоєння цієї дисципліни.

Саме тому коли батьки бачать, що дитина не може збагнути навіть найпростіші речі, їм потрібно не підвищувати вимоги, а спробувати створити з виконання домашньої роботи веселу гру. Це допоможе дитині позбавитися від математичної тривожності та правильно зрозуміти матеріал з підручника. Коли дитина впевнена в собі та відчуває спокій, вона має більше шансів вирішити навіть найскладніше завдання. І навпаки, якщо школяра образили або повісили на нього ярлик «гуманітарій», навіть кмітливий учень може зробити завдання неправильно.

Коли домашню роботу потрібно робити самостійно

До речі, під час виконання домашньої роботи дитина також може уникнути зайвої тривоги за допомогою самоперевірки. У цьому школяреві допоможуть готові відповіді. З розв'язником дитина буде вирішувати багато завдань самостійно, що також допоможе зміцнити впевненість у власному розумінні математики. Коли учень знаходить відповіді на запитання самостійно, навчальний процес дає найкращі результати.

Зрозуміло, що користуватися розв'язником варто лише тим школярам, що роблять домашню роботу сумлінно, а не переписують всі відповіді без будь-якого намагання щось зробити. Для такої дитини розв'язник стане найкращим помічником та другом. Сьогодні користуватися готовими відповідями дуже зручно: наприклад, до гдз математика 4 клас Скворцова учень може звернутися у будь-який час, 24 години на добу.

У будь-якому випадку батькам та іншим дорослим потрібно хвалити школяра, а не сварити. Кожен учень робить помилки, але це не привід для того, щоб накричати або поставити хрест на дитині. Навіть дорослі мають потребу у підтримці, тим паче дитина бажає, щоб її хвалили та заохочували.

Джерело: vshkole.com

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.