У Рені та селах громади знову перейменовують вулиці

Як зробити свою пропозицію під час громадського обговорення?

Ренійська міська рада оголосила про проведення громадського обговорення з перейменування вулиць та провулків у населених пунктах Ренійської громади. Це вже – третя «хвиля» перейменування.

— Рішенням виконкому Ренійської міської ради створено робочу групу, яка провела два засідання, — розповідає заступник міського голови Олексій Самбурський, який очолив комісію. – Було ретельно розглянуто питання, розроблено алгоритм цієї роботи – з урахуванням вимог законодавства. З початку повномасштабної війни в Україні у багатьох містах та селищах розпочато роботу з де-русифікації. Нашим відділом містобудування було розроблено пояснення щодо кожної пропозиції комісії – щоб люди розуміли, чому пропонуємо назвати так чи інакше вулицю. Для обговорення згідно із законодавством надано 60 днів. Ми пропонуємо мешканцям громади ретельно вивчити це питання, внести свої пропозиції, щоб надалі уникнути будь-яких нарікань та непорозумінь.

У місті Рені слід перейменувати 45 вулиць та провулків. Деякі з них – це лише переклад назви правильною українською мовою: Лісна – Лісова; Майська – Травнева; Черевко – Черевка; Шевченко – Шевченка; Овражний – Яружний тощо.

Вулиці, які мають власні імена, мають поміняти назву відповідно до чинного законодавства: спочатку ім'я, потім прізвище: Олександра Дейча, Віорела Дулоглу, Андрія Карташова, Лесі Українки, Михайла Романова, Івана Франка, Хоми Ціоміка тощо.

Кардинально пропонується перейменувати в місті Рені 22 вулиці, а в селах Ренійської громади загалом 12 вулиць.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення надаються:

— в усній формі під час громадського слухання або за тел.: (04840) 4-17-59,

— у письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи (найменування, місцезнаходження – для юридичної особи), що їх представляє, на адресу виконкому Ренійської міської ради або електронною поштою: merreni@ukr.net

Громадські слухання відбудуться 23 вересня 2022 р. о 17.00 в актовій залі міськради на вул. Дунайська, 15.

Докладніше, а також перші зауваження та пропозиції щодо перейменування вулиць – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.