Увага: з 1 січня зміниться розмір ставок за місцевими податками та зборами

Таке рішення було ухвалено ще в липні 2022 року.

З 1 січня 2023 року в Ренійській громаді змінюється розмір ставок за місцевими податками та зборами. Таке рішення було ухвалено депутатами ще у липні 2022 року, на 26-й сесії Ренійської міської ради.

Однією з основних причин перегляду ставок та їх розмірів стало те, що до сьогодні в кожному населеному пункті Ренійської громади діють ставки, які були прийняті ще до створення об'єднаної громади. Під час існування Ренійського району місто та кожна сільська рада самостійно вирішували ці питання. До сьогодні наша громада була єдиною на Одещині, де ставки залишалися невпорядкованими.

Так, наприклад, для платників єдиного податку 1 групи у селах громади ставки було прийнято у максимальному розмірі 10%, тоді як у місті — 8,5%, що створювало нерівні умови при оподаткуванні. Починаючи з 2023 року, почнуть діяти єдині ставки 10% для всіх.

Аналогічна ситуація з оподаткуванням єдиного податку платників 2 групи: у селах діяли ставки 20%, 18%, 16%, 15%, у місті – 15%. Починаючи з 2023 року встановлена єдина для всіх ставка — 20%.

Починаючи з 2023 року на території Ренійської громади встановлюється ще один місцевий податок — туристичний збір. Ставка цього податку розраховуватиметься за кожну добу тимчасового розміщення гостей у готелях, мотелях та інших закладах, визначених податковим законодавством.

Ознайомитись з рішеннями щодо встановлених місцевих податків та зборів, які почнуть діяти з 2023 року, можна на офіційному сайті Ренійської міської ради.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.