За субсидіями на комунальні послуги – до Пенсійного фонду

Це пов'язано з впровадженням принципу екстериторіальності.

З перших днів воєнного стану в Україні нарахування практично всіх соціальних виплат та пільг проводилося в автоматичному режимі – таке рішення було ухвалено Урядом, аби не створювати громадянам додаткових проблем.

З 1 січня 2023 року «автоматичні» виплати припиняються: громадяни, які претендують на ті чи інші види державної допомоги, мають знову подавати необхідні документи.

Ще одна новація: заяви та документи на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива та деякі інші види допомоги з 1 січня 2023 року необхідно подавати до Пенсійного фонду. Чому?

— Це викликано впровадженням принципу екстериторіальності, — пояснює начальник Центру надання адміністративних послуг Ренійської міської ради Валентин Котляренко. – Якщо до початку широкомасштабної війни заяви на субсидію громадяни подавали за місцем проживання через ЦНАПи, то зараз для наших співвітчизників із зон бойових дій чи тимчасово окупованих територій це фізично неможливо. А подати заяву на субсидію у будь-якому регіоні України, у будь-якому місті дає можливість лише єдина електронна база Пенсійного фонду. Такі служби, як Ренійський ЦНАП, такої бази немає.

Співробітники Ренійського представництва Пенсійного фону поки не готові давати роз'яснення щодо своїх нових повноважень, вони самі чекають на додаткові інструкції.

Втішає той факт, що «зимову» субсидію було призначено ще восени, і до закінчення опалювального сезону громадяни отримуватимуть необхідні виплати.

Як подати документи в ЦНАП для отримання соціальних пільг? Чи це стосується переселенців із зон бойових дій та тимчасово окупованих територій? Подробиці – в інтерв'ю на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.