Запроваджується заборона на вилов риби: де і коли?

Буде посилено роботу рибоохоронного патруля.

У зв'язку з нерестом у весняно-літній період на водоймах Одеської області вводиться заборона на аматорський та промисловий вилов риби.

Зокрема, на річці Дунай заборона запроваджується з 15 квітня по 29 травня. Виняток зроблено тільки на спеціалізований промисел оселедця.

На озерах Ялпуг – Кугурлуй, Кагул, Картал, Катлабух, Саф'ян, Китай, Сасик заборона вводиться на два місяці — з 15 квітня до 15 червня.

Щодо інших водойм Одеської області, то обмеження такі:

— річка Південний Буг у межах Одеської області, річки Кодима, Тілігул, Великий та Малий Куяльник, Барабой та інші малі річки області з їхніми підрядними системами – з 1 квітня по 30 червня (крім водних об'єктів наданих у користування для цілей аквакультури);

— річка Дністер з рукавом Турунчук та заплавних озерах — з 15 квітня по 15 червня (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця);

— Дністровський лиман із плавнями – з 15 квітня по 31 липня (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця);

— Кучурганське водосховище – з 15 квітня по 15 червня;

— Стенцовсько – Жебріянські плавні – з 15 квітня по 15 червня; —

— Хаджибейський лиман – з 15 квітня по 15 червня;

— у лиманах Тилігульському, Григорівському (Малом Аджалицькому), Дофінівському (Великому Аджалицькому), Шаболатському (Будацькому), Сухому та Тузловському – з 1 травня по 15 червня;

— у Тилігульському та Шаболатському лиманах на промисловий лов бичка — з 1 травня по 15 червня.

Межі нерестових ділянок, на яких забороняється риболовля, зазначені у доповненні до Наказу Управління Держагентства меліорації та рибного господарства на Одещині:

Також на період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів або моторних суден у заборонених місцях, за винятком суден, що використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади та встановленими судновими ходами.

У період нересту на незаборонених ділянках дозволяється аматорське рибальство гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.

Як повідомляє Одеський рибоохоронний патруль, під час нересту цією службою буде посилено контроль на водоймах.

Підготувала Антоніна БОНДАРЕВА

Оскільки настав період промислу дунайського оселедця, необхідно згадати найкращі рецепти його приготування, якими з журналістами Ютуб-каналу «Новини Рені» поділилися місцеві жителі та рибалки Придунав'я.

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.