Бабин день: свято без чоловіків

Що роблять жінки на святі, на яке суворо заборонено вхід чоловікам?
У народному календарі є свято, яке відзначається виключно у жіночому колі – Бабин день.

— Споконвіку цього дня, які болгари відзначають 21 січня і називають Бабінден, жінки, у яких народилися діти, приходили дякувати бабі-повитухі, яка приймала пологи, — розповідає методист обласного Центру національних культур у м. Рені Ніна Іванова. — Жінки приносять їй калач, рушник та інші дари. Вони омивають руки цієї жінки на знак вдячності за те, що вона прийняла дитину і першою її омила, за те, що протягом першого року, а то й довше, давала поради, як ростити і лікувати дитину, якщо вона хворіла. Жінки приносять на свято різні страви, зазвичай випічку, сидять за столом і говорять про своє, жіноче, згадують, як проходили пологи. Цього дня вони можуть випити трохи вина та відпочити – вони співають пісні та танцюють, якщо є настрій.
Як відзначали це свято раніше, відтворили співробітники обласного обласного Центру національних культур у місті Рені.
Але в Ренійській громаді є жінки, які вирощують не тільки тих дітей, яких носили під серцем, а й інших дітей – прийомних, під опікою, під патронатом та усиновлених. Про те, наскільки це складний процес, поділилася мешканка міста Рені Ірина Дергачова – дивіться інтерв'ю на каналі «Новини Рені».

Про те, як виховує дітей перша в Ренійській громаді патронатна сім'я, можна згадати, переглянувши репортаж, який ми знімали влітку 2022 року.

 

 

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.