Чи запалять у Рені 19 грудня головну ялинку?

Як планується організувати Новорічні свята у Ренійській громаді, розповіла начальник відділу культури.

Цього року у зв'язку з військовим становищем Одеська військова облдержадміністрація не рекомендує проводити масові свята просто неба.

— 19 грудня у місті Рені на площі Свободи не буде відкриття головної ялинки, ми її навіть не прикрашаємо гірляндами через необхідність економії електроенергії, — повідомила начальник Ренійського відділу культури Антоніна Асаржі. – Однак свята Святого Миколая та Новорічні ранки у Ренійській громаді відбудуться, всі заходи пройдуть в закладах культури, де є укриття. 15 та 16 грудня у Ренійському Центрі культури та дозвілля вже пройшли ранки для дітей із сімей переселенців та вихованців Центру реабілітації.

В останні роки багато ренійців Новий рік зустрічали на площі, де організовувалося народне гуляння, де небо розмальовувалося святковим феєрверком.

— Цього року через комендантську годину на площі традиційного свята не проводитиметься, — повідомила Антоніна Асаржі. – Якщо є бажання, мешканці можуть самостійно прийти до головної ялинки, зустрітися з друзями, але вдень.

Також не буде проводитися у звичному форматі традиційний фестиваль зимових обрядів «Florile Dalbe», на який раніше збиралися всі фольклорні колективи Ренійської громади.

– «Florile Dalbe» цього року пройде у форматі місячника Різдвяних свят, щоб зберегти наші традиції, – каже начальник відділу культури. — У селі Орлівка 24 та 25 грудня вдень будуть колядувати молоді люди зі своїми Мошу. У Лиманському діти згадають свій улюблений обряд «Кіті-міті», у Котловині – коляду, в Новосільське Мошу прибудуть як завжди 7 січня. Усі заходи будуть проводитись у світловий день.

Як же самі жителі міста Рені, представники різних поколінь, планують зустріти Новий рік – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.