Якою може бути Театральна площа в Одесі?

Одеська міська рада проводить архітектурний конкурс та питає думку громадян.

На розгляд журі конкурсу надано сім проектів. До 6 лютого 2023 року одесити мають змогу ознайомитися з проектними пропозиціями та висловити свою думку стосовно архітектурних рішень, надіславши відгуки на електронну адресу Одеської міської ради: uag3@omr.gov.ua.

Зауваження та пропозиції громадян будуть розглянуті журі та організатором конкурсу.
 

 
В першому проекті архітектори пропонують зробити площу повністю пішохідною. Але найголовніше — унікальною, за рахунок влаштування особливого сухого фонтану з характерною назвою «Лебедине озеро». Фонтан буде абсолютно без бар’єрним для пересування людей, і матиме 4 режими використання: режим дзеркального озера, режим розпилення води (хмара), сухий режим, а взимку – режим ковзанки.

Благоустрій площі повністю перероблюється, але виразні існуючі дерева (софори) не зникають з площі, а лише пересаджуються на інші місця.

Також пропонується реконструювати оточуючі фасади будівель:  перефарбувати їх в єдину кольорову гаму та декорувати в єдиній стилістиці.
 

 
В другому проекті пропонується розмістити по кутах площі два павільйони, які мають стати центрами тяжіння одеситів та туристів,  створити зони відпочинку з фонтаном посеред шовковичних дерев, і також переосмислити кольорову гаму навколишньої забудови задля створення спільного ансамблю з Оперним театром.
 

 
Третім проектом пропонується перенесення радянських меморіальних написів з Театральної площі на територію скверу «Червоний», розташованого на Пересипі. Окрім цього автори пропонують впорядкувати клумби у стилі французького бароко, і, так само, як і попередні проекти, реконструювати прилеглі до площі фасади, розробивши конкретні пропозиції для кожного з них.
 

 
У четвертому проекті також пропонується зробити площу більш пішохідною, обмеживши рух автотранспорту під час різних подій та фестивалів. Окрім цього — додати пересувні елементи такі, як екран на фасад та додаткові місця сидіння, для проведення камерних кінопереглядів під час проходження в місті кінофестивалю. А також оновити сквери шляхом висадки багаторічників та переосмислити оточуючі фасади – для використання їх вуличними музикантами, для виставок та для проведення фотосесій.
 

 
У п'ятому проекті архітектори надихались площею між музеями-близнюками у Відні, тому запропонували відповідний благоустрій у стилі французького саду, розмістивши на території площі різноманітні тематичні скульптури, мармурові лави, незвичне озеленення. В даному проекті також пропонується зробити простір площі повністю пішохідним.
 

 
У шостому проекті пропонується виконання муралу на оточуючих  фасадах під назвою «Весь світ — театр, а люди в ньому — актори». За завісою, що відкривається — Одеса і весь світ, а Театральна площа, що відображається в дзеркалі разом з нами, — його авансцена. «As you like it», назва комедії Шекспіра, з якої взята наведена цитата, винесена на фронтон будівлі.
 

 
У сьомому проекті  автори поставили собі таку мету:  збереження ціннісно-психологічного ядра полісної культури й ідентичності міста. Мета проекту реалізується за рахунок формування цілісної системи міського пейзажу: поєднання відкритих просторів, їхніх потоків, зон їхніх зустрічей, зелених зон з різними видами рослин, комбінації типів мощення, системи освітлення та малих архітектурних форм. Також автори пропонують облаштувати ніші фасадів будівель в зоні Театральної площі мультимедійними екранами для digital-перформансів.
 

 

Про те, як молодий архітектор пропонувала перетворити у перспективі Ренійський морвокзал, дивитесь у відео на каналі «Новини Рені».
 

Підготувала Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.