Нового лідера оберуть воїни-інтернаціоналісти Ренійської громади

Ренійці поклали живі квіти до пам'ятника на площі Свободи.

Сьогодні, 15 лютого, в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 34 роки тому остання колона радянських військ залишила територію Афганістану.

За сформованої традиції у місті Рені воїни-інтернаціоналісти, серед яких більшість воювало в Афганістані, зібралися біля пам'ятника загиблим воїнам та поклали живі квіти.

Після цього ветерани пройшли в історико-краєзнавчий музей, де співробітники закладів культури підготували для них тематичну зустріч.

З 34-ї річницею закінчення «афганської» війни всіх присутніх привітав міський голова Ігор Плєхов. Він зазначив, що воїни-інтернаціоналісти, повернувшись додому, проводили велику роботу з підростаючим поколінням, розповідаючи про війну. Однак ніхто не міг і припустити, що і самим «афганцям», і їхнім дітям знову доведеться взяти зброю до рук.

— Наша сила сьогодні – у єдності, – зазначив Ігор Плехов.

Міський голова запевнив, що органи місцевого самоврядування готові надавати допомогу та підтримку ветеранам, їхнім родинам. Однак для координації цієї роботи, очевидно, необхідно обрати нового голову Ренійського Союзу воїнів-інтернаціоналістів, оскільки лідер цієї громадської організації Олег Чилакчі ще до війни за сімейними обставинами виїхав на заробітки за кордон і досі перебуває там.

Ветерани повідомили, що найближчим часом проведуть збори, обговорять це питання та ухвалять рішення.

Нагадаємо, що Олег Чилакчі, який служив рядовим у 781-му окремому Баграмському розвідувальному батальйоні спеціального призначення, залишав Афганістан в останній колоні. Противник робив усе можливе, щоб перешкодити відводу радянських військ.

Про те, як це було, Олег Чилакчі розповів Ютуб-каналу «Новини Рені» п'ять років тому. Навіть найближчі друзі вперше почули цю історію…


Про те, як воїни-інтернаціоналісти Ренійського району святкували виведення військ з Афганістану у мирний час – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.