Юрий Лещенко

Онкозахворюваність у Ренійській громаді збільшилася

Лікар-онколог Юрій Лещенко розповів, скільки жителів захворіли на рак у 2022 році.

На 1 січня 2023 року на диспансерному обліку в онко кабінеті перебувають 959 жителів Ренійської громади, рік тому було 919 осіб, у 2020 році – 860 осіб.

– 67% наших пацієнтів стоять на обліку вже п'ять і більше років, – розповідає лікар-онколог поліклінічного відділення Ренійської міської лікарні Юрій Лещенко. – За 2022 рік уперше стали на облік із встановленим діагнозом 75 жителів Ренійської громади, з них 28, на жаль, уже на четвертій стадії хвороби.

Як свідчить статистика, найбільш поширений рак молочної залози (179 випадків), дітородних органів жінок, багато новоутворень на шкірі.

— Треба твердо знати, що лікування онкологічних захворювань є ефективним лише в ранніх і незапущених стадіях раку,— звертає увагу Юрій Пилипович. — Велика кількість людей помирає від виявлення цього захворювання на пізній стадії. Звичайно, у людей виникає питання: чи можна захистити себе від захворювання на рак — попередити його? Чи існують методи профілактики раку? Якщо так, то як ними опанувати і як їх використовувати? Кожен житель нашої громади зобов'язаний один раз на рік відвідувати кабінет флюорографії, а жінки двічі на рік кабінет онкопрофоглядів. Є рекомендації щодо самообстеження молочних залоз, якими мають користуватися всі жінки. При виявленні ущільнень та збільшених лімфовузлів слід терміново звернутися до лікувального закладу. У м. Ізмаїл працює мамограф. У нашому районі є випадки, коли люди знають про своє онкозахворювання та нікуди не звертаються, приховують свій стан. У результаті, при прогресуванні хвороби змушені звертатися за медичною допомогою, але, на жаль, вже нічим їм не можна допомогти. Не упускайте дорогоцінний час! Слідкуйте за своїм здоров'ям!

Нагадаємо, що 4 лютого відзначається Всесвітній День боротьби з онкологічними захворюваннями, коли лікарі всього світу ще раз нагадують: рання діагностика раку – запорука здоров'я.

Підготувала Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.