Прокуратура протидіє браконьєрству

За перше півріччя 2022 року передано до суду 9 обвинувальних актів Ізмаїльської окружної прокуратури.

Великою проблемою в Ізмаїльському районі є незаконне зайняття рибним промислом. Браконьєри в пошуках наживи не зупиняються ні перед чим — використовують заборонені знаряддя лову, relget-odessa.od.ua ="noopener">електрострум та інші способи масового знищення риби.

Злочини у сфері довкілля – один із головних пріоритетів діяльності органів прокуратури України.

— протягом 6 місяців 2022 року Ізмаїльською окружною прокуратурою до суду направлено 9 обвинувальних актів за ст. 249 УК України за фактом незаконного зайняття рибним водним добувним промислом, що спричинило істотний вред на суму 551,5 тис. грн, – розповідає керівник Ізмаїльської окружної прокуратури Олександр Сара. — У ході досудового розслідування у вищевказаних кримінальних провадженнях правоохоронцями вилучено 4 плавзасоби, 38 оруд лову (сіток), 111,5 кг риби. Встановлено вред, нанесений рибним запасам України на суму 551,5 тис. грн, з яких особами добровільно відшкодовано 16,5 тис. грн. грн. Прокурорами Ізмаїльської окружної прокуратури разом з обвинувачувальними актами до суду подано цивільні позови про відшкодування шкоди, завданої рибним запасам України, на загальну суму 535 тис. грн., які на теперішній час перебувають на розгляді суду. Впродовж поточного періоду 2022 року Ренійським районним судом розглянуто 3 обвинувальні акти.

Не можна не помітити, що в період воєнного стану в Україні браконьєри стали набагато обережнішими: якщо в минулі роки в період заборон на вилов риби на Ренійському ринку «живе срібло» було вдосталь і асортимент, то в нинішньому сезоні рибні ряди не працювали.

Підготувала Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.