У Ренійській громаді побільшало пожеж

Чому ми живемо на «пороховій бочці»?

Цього року на території сіл Ренійської громади пожеж значно побільшало, ніж у 2021 році.

— Якщо за весь минулий рік наші варти виїжджали на гасіння пожежі 47 разів, то цього року сорок сьомий був уже 21 липня, — розповідає директор комунального підприємства «Місцева пожежна охорона» Валерій Бабере. — І ми розуміємо, що ще все попереду… Протягом минулих вихідних, 23-24 липня, виїжджали на гасіння пожеж ще п'ять разів! Хтось підпалив стерню на околицях Новосільського – і вогонь дістався лісопосадки, що йде вздовж дороги Новосільське – Плавні. Вона ще в минулому році частково постраждала від вогню, а днями згоріли ще 16 тополь! Гасили пожежу й у Лиманському, де спалахнув уже паркан – полум'я загрожувало будинку.

За словами В. Бабере, найбільша кількість пожеж цього року зафіксована в Новосільському, Лиманському. Нагірному та Котловині:

— Велика проблема — порожні будинки, які заросли високою травою. Вона висохла: достатньо одного сірника чи недопалка, щоб почалося займання. Ось і рятуємо огорожі, сараї, будинки. А бензин дорогий, щоби загасити пожежу, несемо великі витрати. Хочу звернутися до всіх жителів Ренійської громади з великим проханням навести лад біля своїх домоволодінь: сухостій – це порох біля вашого майна! Не треба жити на «пороховій бочці»! Сухої трави зараз багато також уздовж доріг, в ярах, на пустирях. Достатньо одного сірника або недопалка, щоб почалася пожежа. Шановні земляки, давайте виявляти пильність, акуратність та відповідальність. Адже пожежі самостійно не виникають.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.