Марш січових стрільців пролунав на безсарабський манер

На честь Соборності України жителі Рені зібралися до «ланцюга єдності».

Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначають День Соборності.

1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР, а через рік у Києві на Софійській площі проголосили Акт злуки УНР та ЗУНР, який об'єднав українські землі в єдину Україну.

У тексті Акту Злуки стверджувалося: «Відтепер воєдино зливаються віками відірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина та Угорська Україна) та Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися споконвічні мрії, якими жили і за які вмирали найкращі сини України. Відтепер є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Напередодні свята працівники закладів культури Ренійської громади організували та провели тематичні зустрічі, літературно-музичні композиції та інші заходи, присвячені цій політичній події.

У Ренійському Центрі культури та дозвілля під час виступу хора ветеранів сталося чергове аварійне відключення електроенергії, але творчий колектив це не зупинило – хор продовжив співати при ілюмінації ліхтариків з залу для глядачів.

Цього дня ансамбль молдавської народної пісні «Церенкуца» Ренійського ЦКД виступив із прем'єрою пісні «Ой, у лузі червона калина», яка перекладена румунською мовою.

Атмосфера концерту – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.