Тарифи на воду в Ренійській громаді почали підвищувати

З 1 лютого новий тариф діє для жителів Лиманського.

З сьогоднішнього дня підвищено тариф на воду для жителів Лиманського Ренійської громади: з 1 лютого вони платитимуть по 25 грн за кубометр. Таке рішення було ухвалено виконкомом Ренійської міськради 27 січня ц.р.

Нагадаємо, що раніше тариф на воду в селі Лиманське, як і інших населених пунктах Ренійської громади, становив 15 грн за кубометр.

Керівництво КП «Вікторія» попередило мешканців Лиманського: якщо на 1 лютого рахуватиметься борг, то платити доведеться за новим тарифом.

Підвищення ціни на воду та послуги каналізації готує і КП «Водоканал» – для своїх абонентів у місті Рені. Як повідомив директор цього підприємства Валерій Онищенко, згідно із законодавством нові розрахунки подаються щороку у серпні місяці.

— Востаннє ми підвищували тарифи на воду та водовідведення у місті Рені у 2019 році, – нагадав Валерій Онищенко. — Потім була пандемія коронавірусу, потім почалася широкомасштабна війна, тому питання про підвищення тарифів відкладалося, незважаючи на те, що росли ціни на електроенергію та ПММ, підвищувалася мінімальна зарплата. Інші населені пункти поступово підвищували тарифи.

Наприклад, у місті Ізмаїл 2022 року тариф на централізоване водопостачання для багатоквартирних будинків підняли до 18,6 грн за куб. м. на водовідведення для багатоквартирних будинків – до 21 грн. за куб. м., сумарно 39,6 грн.

— На сьогоднішній день жителі Рені платять за воду по 15 грн, хоча собівартість куба води в місті доходить до 30 грн за нульової рентабельності, — повідомив Валерій Онищенко. – Водовідведення виходить ще дорожчим. А у листопаді-грудні,  коли «Водоканалу» через часті відключення електропостачання довелося вивозити нечистоти машинами, собівартість куба стоків доходила до 100 гривень – це був дуже складний період для нашого комунального підприємства.

В. Онищенко повідомив, що для «Водоканалу» куплено, встановлено та випробувано новий генератор – щоб електронасоси могли подавати воду у разі відсутності електроенергії.

— Але «Водоканал» наразі підключений до електролінії порту, і поки що від відключень електроенергії ми не страждаємо, — сказав В.Оніщенко.

Рішення щодо підвищення тарифів на воду у населених пунктах Ренійської громади розглядатимуться на наступних засіданнях виконкому міськради.

Антоніна БОНДАРЬОВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.