Місто очима людини з інвалідністю

Згідно із Законом України «Про основи соціального захисту осіб з інвалідністю», всі підприємства, установи та організації зобов'язані створювати умови для безперешкодного доступу людей з інвалідністю.

Ми запропонували переселенцю Сергію Василенко, який вже півроку живе в Рені та користується важільним візком, провести невеликий соціальний експеримент і на практиці показати, чи забезпечений у місті Рені безперешкодний доступ до магазинів, аптек, місць загального користування?

Зрозуміло, все охопити неможливо, тож пройшлися центральною частиною міста.

На вході в продуктовий магазин «Бриз» — кілька щаблів, що змушує людину з інвалідністю піднятися з коляски та зайти до магазину на милицях. Вхід у магазин «Єва» за товарами побутової хімії теж можливий лише за таким варіантом. Навіть якщо уявити, що перед покупцем на візку відкриють другу стулку дверей і допоможуть подолати сходинку, у самому магазині він не зможе пересуватися – тісно. Тому Сергія продавець обслужила просто на вулиці.

У магазині квітів господар відкрив другу стулку дверей – і Сергій зміг безперешкодно зайти до магазину, щоб подивитися на всі квіти та зробити свій вибір.

Всі аптеки міста Рені обладнані пандусами і за бажання можна в них зайти. Також провізори готові обслужити покупця на вулиці.

Справжньою проблемою для людей, які пересуваються на візку, є бордюри. При капітальному ремонті тротуарів з'їзди були зроблені, а ось старі тротуари недоступні: коли вони зустрічаються на дорозі, доводиться пересуватися проїжджою частиною. А в місті, де рух автотранспорту став дуже інтенсивним, це пов'язано із ризиком.

Чи доступний ринок, медичне обслуговування та як людині з інвалідністю допомагають мешканці міста – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЬОВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.