Міжнародний фестиваль ««Българі да сі останєм!» 2022 року провели дистанційно

Могли б співати та танцювати без перепочинку понад 7 годин…

Завершився 21-й Міжнародний фестиваль «Б'лгарі та сі останем!», який був присвячений Дню бессарабських болгар.

Як розповіла директор Обласного центру національних культур у місті Рені Марина Мунтян, цей фестиваль було проведено у дистанційному форматі – у зв'язку з воєнним становищем в Україні. Однак у цьому міжнародному культурному форумі взяли участь 87 колективів та солістів! Якби кожен із них хоч п'ять хвилин виступав на сцені, то фестивальна програма розтягнулася б більш ніж на сім годин!

–Нам надіслали відеозаписи своїх постановок хореографічні, вокальні, інструментальні колективи, солісти, – розповідає Марина Мунтян. — Ми не визначали лауреатів першого, другого та третього ступенів, умови фестивалю цього не передбачали. Для нас кожен соліст та колектив дуже цікавий.

Активну участь у фестивалі взяли колективи з Болгарії – відеозаписи прийшли із трьох міст та тринадцяти сіл.

Також свої творчі роботи презентували колективи Одеської області – з Тарутинського, Ізмаїльського, Болградського та інших районів. І, зрозуміло, зі своєю творчістю познайомили колективи та солісти ОЦНК, Будинків культури Ренійської громади.

На знімку: учасники ансамблю ОЦНК «Роден край» — на ярмарку національних культур «Єдність у різноманітності».

Як пройшов фестиваль болгарської культури до початку пандемії коронавірусу, які яскраві делегації ходили алеями-вишиванками у парку Перемоги і як ми разом із гостями з Болгарії танцювали велике болгарське хоро у 2019 році, дивіться у репортажі на каналі «Новини Рені»:

Фестиваль 2018 року з інтерв'ю його учасників знято у репортажі на каналі «Новини Рені»:


Про свято, яке з нами розділила делегація міста-побратима Провадія (Болгарія) у 2016 році, та концертна програма фестивалю болгарської культури – у репортажі на каналі «Новини Рені»:

«Новини Рені»: згадаємо найкращі моменти нашого життя!

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.