Молдавський фестиваль: 2022 року хору танцювали… дистанційно

У Ренійській громаді завершився 16-й Міжнародний фестиваль «Cînt şi joc la hora moldovenilor!»

Через воєнний стан він проведений дистанційно.

Організатор цього фестивалю – обласний центр національних культур у м. Рені та молдавське національно-культурне товариство «Ізвор» отримали відеозаписи виступів 43 колективів та солістів. Серед них були творчі номери самодіяльних колективів з Республіки Молдова.

Відгукнулися багато міст та сіл Одеської області – Тарутине та Ананьєво, Саф'яни та Кубей, Кам'янка та Фурманівка, всіх складно перерахувати.

Яскраво та масштабно було представлено творчість колективів Ренійської громади із сіл Плавні, Долинське, Лиманське, Орлівка, Новосільське. Прекрасні номери підготували колективи Ренійського Будинку культури та ОЦНК.

— Дистанційні фестивалі ми проводимо для того, щоб творчі колективи залишалися в тонусі, — каже голова Ренійського молдавського національно-культурного товариства «Ізвор» Валерій Бабере. – Хоча, звичайно, ми любимо з'їжджатися, збиратися, зустрічатися на культурних форумах. Що дають такі фестивалі? Молдовських сіл на Одещині багато, але в кожного є своя особливість: самодіяльні артисти завжди відзначають особливості інших колективів, спілкуються, обмінюються інформацією та досвідом. Кожен фестиваль завжди дає їжу для нових ідей, надихає людей, розвиває самобутню молдавську культуру.

Минулорічного фестивалю «Cînt şi joc la hora moldovenilor!», який пройшов у жовтні 2021 року, дуже пощастило: трохи затихла пандемія коронавірусу, що дало змогу зібратися у Новосільському Будинку культури. Про це чудове свято вам нагадає репортаж на каналі «Новини Рені»:


Про те, як проходив фестиваль «Cînt şi joc la hora moldovenilor!» у місті Рені просто неба у парку Перемоги за участю почесних гостей з Кишинева – у репортажі «Тринадцятий – щасливчик!..»


Якщо ви бажаєте згадати 10-й фестиваль, який пройшов 6 років тому, дивіться репортаж:

«Новини Рені» — це наша з вами яскрава історія!

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.