Пожежа на околицях Рені: вогонь знищував живність, загрожував залізниці та хутору Кірган

«Було чути, як плачуть птахи…» — Олексій Андріанов.

14 березня на території Ренійської громади спалахнула чергова пожежа: горів очерет, суха трава та сміття, яке було в заростях.

Загоряння почалося неподалік Рені, приблизно у районі колишнього райснаба. Як розповів очевидець подій, депутат Ренійської міської ради Олексій Андріанов, вітер роздмухував полум'я, і воно рухалося очеретом у бік залізниці. Біля неї чергували рятувальники 31-й загону ДПСЧ, щоб не допустити поширення вогню на залізничні колії (деякі шпали дерев'яні) і далі. До вечора вітер змінився, і вогонь почав пересуватися по заростях очерету в напрямку хутора Кірган, де проживають приблизно 20 сімей і розташований яхтклуб «Дунай». Вогонь був настільки інтенсивний і високий, що на триста метрів не підійти. Обгоріли стовпи ліній передач, хутір Кірган відключили від електропостачання. Наступного дня співробітникам РЕСУ довелося проводити заміну прокладок, що розплавилися, на ізоляторах. Добре, що вони спрацювали оперативно і хутір отримав електропостачання. В ході пожежі постраждало дуже багато птиці, яка весною гніздиться в чагарниках. Ми стояли біля залізничних колій і бачили, як з очеретів вилітали качки та фазани. Чути було, як птахи плачуть. У цій місцевості ми періодично зустрічаємо сліди козулі та дикого кабана: я сподіваюся, що тваринам удалося кудись втекти.

— Наступного дня я спеціально поїхав за місто, щоб подивитися наслідки: там – чорна пустеля! – розповідає мешканець міста Рені Ігор Рожко. Ще рік тому це місце заливала вода, і я бачив там білих лебедів.

Яке полум'я вирувало біля хутора Кірган, що знаходиться в заростях очерету, та яка обставина врятувала будинки мешканців – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.