Електропостачання завжди є лише у двох школах Ренійської громади.
Це школа № 1, яка знаходиться на одній лінії із залізничною станцією, а також Ренійська школа №6 та дитячий садок «Чебурашка», яким пощастило бути в одній системі з електропостачанням порту.
Як повідомила начальник міськвідділу освіти Лілія Бондаренко, два інші дитячі садки в місті Рені – «Ягідка» та «Чомучка» поки що працюють у дистанційному режимі.
— Що стосується шкіл Ренійської громади, то зараз працюють усі, де є укриття, зокрема сільські, — каже Лілія Костянтинівна. – Кожна школа має свою котельню, і в періоди подачі електроенергії є можливість протопити будівлі. Температура в кабінетах зберігається протягом дня в межах санітарних норм, дітям не доводиться сидіти у куртках. Ще один важливий фактор – водопостачання, нині воно забезпечується.
У період воєнного стану довелося внести корективи до розкладу, у деяких навчальних закладах частина уроків проводиться в режимі онлайн.
— Діти йдуть додому, але вдома вони не мають світла – вони не можуть бути присутніми на таких уроках, — розповідає один із вчителів Ренійської школи №4, яка «переїхала» до будівлі школи №2. – Отже, онлайн навчання важко назвати навчанням.
Багато батьків стверджують, що діти стали охоче відвідувати школу:
— Коли нам оголосили, що можна йти на уроки, мої гаврики за хвилину вже стояли одягнені! – каже Ольга Петрівна, мама двох школярів. — А раніше треба було довго піднімати з ліжок, весь ранок «надавати прискорення». Зараз вдома майже цілими днями немає світла та інтернету, діти впадають у тугу – от і біжать підстрибом до школи до вчителів та однокласників.
Антоніна БОНДАРЬОВА
Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!