В озері Кагул продовжує катастрофічно падати рівень води

Яхтсмени з Рені побудували пірс завдовжки 200 метрів, щоб можна було спускати човни на воду.

На озері Кагул, як і на інших озерах Придунав'я, продовжує падати рівень води.

— На хуторі Кірган вода пішла від берега на 150-200 метрів, причому ми бачимо, що з кожним днем ​​кромка води відходить все далі і далі, — каже яхтсмен Олексій Андріанов. – Максимальна глибина озера Кагул зараз становить близько півтора метра, може й менше. У центрі озера навіть стало видно затонулий катер, який пішов на дно ще за часів роботи місцевого рибальського колгоспу. Можливостей для наповнення озера ми не уявляємо, доведеться чекати весняної повені на Дунаї.

У зв'язку з обміленням озера човни яхтклубу опинилися за 200 метрів від води. Щоб тренування вихованців Ренійської філії Одеської обласної ДЮСШ парусного спорту могли цього сезону проходити, довелося побудувати насип і перенести пірс.

— У будівництві брали участь і дорослі яхтсмени, і діти, за що їм велике спасибі! – каже О. Андріанов. – Нам допоміг староста села Долинське Валентин Салі, він надав трактор для проведення земляних робіт.

Як зазначив яхтсмен Сергій Кисельов, в умовах військового стану далеко не всі яхтсмени України можуть займатися вітрильним спортом, тому що вихід на багато водоймищ басейну Дніпра та в Чорному морі заборонено. У Ренійській громаді, що знаходиться далеко від бойових дій, вихід на озеро Кагул дозволено.

— Можливо, серед переселенців є охочі зайнятися вітрильним спортом, будемо раді бачити їх, — каже С. Кисельов. – Вітрильним спортом можуть займатися діти з 5-6 років, а також дорослі, до 60 років та старші.

Щоправда, є велика проблема – на хутір Кірган не ходить громадський транспорт, треба діставатися або власним авто, або велосипедом.

Як працюють яхтклуб «Дунай» та Ренійська філія Одеської обласної ДЮСШ парусного спорту, де уроки веде тренер Валентина Кеба, які тут відбулися зміни, як виглядає узбережжя озера Кагул у районі хутора Кірган – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЬОВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.