Виставка-продаж: мешканці Рені підтримують дивовижного бійця ЗСУ

Іван узяв свій пакет зі шприцами з інсуліном і пішов на фронт добровольцем.

У Ренійському музеї експонується невелика, але вельми оригінальна виставка робіт із соломки. Це вироби Марії Кравчук та її сина Івана, які мешкають у селі Туличів, що на Волині. Молода людина наразі перебуває у шпиталі. Відновлюючи своє здоров'я, він не втрачає часу – плете із соломки ангелів, дідухів та інші вироби (дідух – прикрашений житній, пшеничний або вівсяний сніп, що стояв на Різдво в куті хати, символізуючий дух усіх предків роду; дідух вважається одним із найдавніших культів української різдвяної обрядовості).

– Коли розпочалася широкомасштабна війна Іван Кравчук пішов на фронт добровольцем, – розповідає історію творчої родини директор Ренійського музею Галина Маратаєва. — Пішов незважаючи на те, що хворіє на діабет: він узяв із собою в солдатський рюкзак пакет шприців та інсуліну. Воював скільки було сил, на скільки вистачило здоров'я. Сьогодні Іван перебуває у шпиталі та у проміжках між лікувальними процедурами займається своєю улюбленою справою – плетенням із соломки.

Галина Маратаєва розповіла, що познайомилася з мамою Івана – Марією Кравчук на одному із міжнародних культурних форумів у мирний час. Вона, як і всі учасники фестивалю, була здивована декоративно-ужитковим мистецтвом, яким володіє Марія. На прохання Г. Маратаєвої майстри надіслали частину своїх робіт у Рені.

Усі, хто заходить до Ренійського музею, дивуються філігранним роботам. Це — пісня пшеничного стеблинки!

Мистецтво плетіння із соломки Марії передав один із старожилів села, коли вона була ще дитиною. Згодом дівчина захопилася і досконало опанувала техніку плетіння. Роботи Марії Кравчук неодноразово експонувалися на міжнародних виставках, зокрема й у США. Про її творчість розповідає видана на Волині книга. Одна з дівчат, яка представляла на міжнародному конкурсі краси Україну, виступала у солом'яному вінку, який сплела Марія Кравчук.

Для виготовлення робіт потрібна спеціальна соломка, а також різноманітні трави. Усе це родина Кравчуків вирощує та заготовляє самостійно.

Дізнавшись про цю історію майстрів, побачивши їх дивовижні роботи, відвідувачі Ренійського музею купують те, що сподобалося. Виручені на виставці-продажу гроші перераховуються на лікування воїна ЗСУ.

Виставка працюватиме до 20 квітня.

У Ренійській громаді теж є майстри декоративно-ужиткової творчості, які розвивають старовинні народні ремесла. Про те, як мешканка міста Рені Наталія Воронова плете з бісеру гердани, дивіться у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.