Якщо говорити неетично, то пологовий будинок у Рені закривається

План розвитку Ренійської лікарні: скорочуються 30 ліжок. 

Після дебатів більшістю голосів депутати Ренійської міськради затвердили план розвитку Ренійської лікарні до 2025 року.

— Чи правда те, що буде проведена чергова оптимізація із закриттям ліжок у пологовому будинку та скороченням 40% ліжок у терапії? – запитали ми після сесії генерального директора Ренійської міської лікарні Олега Бурлі.

— Постановка питання про скорочення ліжок не зовсім етична, — сказав керівник і нагадав про те, що згідно з проведеною реформою система охорони здоров'я України поділяється на чотири рівні медичної допомоги — первинну (інститут сімейної медицини), вторинну – (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану) та екстрену. На практиці це означає, що жителі Ренійської громади, які постраждали від інфаркту, інсульту, інфекційного захворювання, а також породіллі мають обслуговуватись у опорних лікарнях Ізмаїлу чи спеціалізованих клініках Одеси.

Тому депутатам Ренійської міськради нічого не залишалося, як підтримати реформу НСЗУ та ухвалити план розвитку місцевої лікарні (18 – «за», 2 депутати утрималися).

О.К. Бурля зазначив, що за перше півріччя у Ренійському пологовому будинку народилося менше ніж 40 дітей. Частина породіль, які мешкають у Ренійській громаді, скористалися послугами Ізмаїльського та Одеського перинатальних центрів.

— Ми пам'ятаємо часи, коли пологи приймали акушерки, лікарі підключалися до процесу, коли в цьому була дійсно потреба, – каже О.К. Бурля. – Але останнім часом вимоги до розродження з метою забезпечення безпеки матері та дитини суттєво підвищуються: у медустанові мають бути чотири лікарі акушер-гінеколога, чотири анестезіологи для дорослих і стільки ж дитячих, два лікарі-неонатолога, всього 14 фахівців! Причому зміна фахівців має бути постійно на чергуванні, а не так, як було прийнято останнім часом, – ургентне чергування. Тому, я б сказав, що оптимізація – це, перш за все, покращення якості послуг населенню: всі планові пологи повинні проходити в перинатальних центрах.

За словами головлікаря, у Рені залишаться 10 ліжок у гінекологічному відділенні, де вагітні жінки за необхідності будуть перебувати під супроводом лікаря. Також у Ренійській лікарні будуть умови для т.зв. екстрених пологів.

У відділенні терапії з 50 ліжок підлягають скороченню 20. Як зазначив О.К. Бурля, після відходу з життя терапевта Володимира Павленка, одному лікарю обслужити 50 хворих – це нереально.

Подробиці – в інтерв'ю на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.