Мерцишор-2023: легенди та повір'я весняного свята

Вокальний ансамбль «Церенкуца» та Валерій Бабере привітали мешканців міста Рені зі святом Мерцишор

З приходом весни, на початку березня жителі Ренійської громади відзначають свято Мерцишор.

Вокальний ансамбль молдавської народної пісні «Церенкуца» Ренійського Центру культури та дозвілля (ЦКД) за традицією привітав трудові колективи міста з настанням весни. Артисти побували у КП «Водоканал», газовому господарстві, у відділі освіти та культури, в інших організаціях та установах.

Вони розповіли про те, що міжурядовий комітет ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини ухвалив рішення про включення свята «Мерцишор» до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Це свято наповнене легендами та повір'ями.

— Якщо весь березень носити мерцишор і наприкінці місяця повісити його на улюблене фруктове дерево, загадавши бажання, воно виповниться, — запевняє учасниця ансамблю Ганна Кашу. – Коли мені було 30 років, я загадала поїздку на Кавказ, де мріяла побувати, і того року моє бажання здійснилося.

Пам'ятає бажання і в головний спеціаліст Ренійського відділу освіти у Ганна Барган:

— Це було в моєму дитинстві, – розповідає Ганна Федорівна. — Нашій хрещениці подарували велику ляльку у весільній сукні, вона була така гарна, що навіть зараз стоїть у мене перед очима. Я попросила маму подарувати мені теж таку велику та ошатну ляльку. Вона пояснила, що подарунки зазвичай робить Дід Мороз, якому ми у дитинстві писали листи. Але через якийсь час мама сказала: «У мене з'явилася можливість здійснити твою мрію» — і я отримала велику коробку. Щоправда, у ній була не наречена, а балерина у пачці. Думаю, цього року у всіх людей буде одне бажання – перемоги та миру. І дай Боже, щоб воно виповнилося.

— Я дуже радий, що ми з ансамблем «Церенкуца» цього року продовжили традицію 1 березня вітати колективи Ренійської громади, всі були дуже раді нашій появі, — сказав голова Ренійського молдавського національно-культурного товариства «Ізвор» Валерій Бабере. – Цього року справді всі висловлюють лише одне побажання – якнайшвидшої перемоги та миру.

Вся атмосфера свята та повір'я болгар, які намагаються задобрити Бабу Марту – у репортажі на каналі «Новини Рені».

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.