НСЖУ і міжнародні партнери допомагають журналістам України

Воєнний стан: журналісти важливі.

На днях я отримала майже несподіваний бандероль з потужним павербанком. Ця технічна допомога надійшла на моє прохання від Національній спілки журналістів України (НСЖУ), яка співпрацює із міжнародним партнером «Fundacja Gazety Wyborczej» через Ukrainian Media Fuld.

Це обладнання вкрай потрібно для роботи журналіста у випадках тривалих відключень енергопостачання.

 Хто хоче працювати, шукає можливості

Коли місяць тому до міста Рені приїхали польські кореспонденти з «Газета Виборча», мій колега Міхал Ольшевський дивувався:

— Як ви, журналісти, працювали, коли тривалий час не було електроенергії? Це ж неможливо!

— Чому неможливо? – відповідаю, — Коли немає електропостачання, можна брати інтерв'ю, робити зйомки. Можна працювати у ночі, коли світло є, або скористатися «Пунктами незламності». А ще мені позичала свій павербанк одна з читачок нашого сайту. Хто хоче працювати, шукає можливості – чи не так?

Йде другий рік широкомасштабної війни. Інформаційний сайт «Рені – Одеса» продовжує надавати мешканцям Ренійської громади і Придунайського регіону корисну інформацію, готувати репортажі, інтерв’ю, нариси.

Для Ютуб-каналу «Новости Рени/News of Reni» за період воєнного часу створено біля 130-ти відео сюжетів. В них – розповідь про мешканців Ренійської громади, які активно працюють та наповнюють бюджет, які вносять великий особистий внесок у розвиток культури і спорту. Ми висвітлюємо роботу Ренійської громади щодо підтримки ЗСУ. Розповідаємо про наших захисників, які поклали життя за свободу і незалежність України, які продовжують боронити свою землю. Зроблено серію інтерв’ю з переселенцями, які постраждали від війни. Ми надаємо інформаційну підтримку волонтерському руху. Висвітлюємо події, які мають суспільний резонанс тощо.

Але в цієї роботі багато чого залишається за кадром.

Журналісти під захистом… ЮНЕСКО

Коли я отримала бандероль з павербанком, я вирішила розповісти про людей, які, дякувати Богові, завжди поруч і надають різноманітну підтримку журналістам різних регіонів України і мені особисто.

Це, перш за все, голова Всеукраїнської спілки журналістів Сергій Томіленко і його команда: вони постійно вивчають актуальні потреби журналістів під час війни та залучають підтримку від численних міжнародних партнерів. Через створені НСЖУ  Центри журналістської солідарності медійники отримують матеріальну, технічну, консультативну, психологічну підтримку.

Так, наприклад, Спілка та її численні партнери допомагають екіпірувати журналістів бронежилетами, касками та іншим, якщо вони виїжджають до зон бойових дій. Вони підтримують редакції, які були змушені виїхати з окупованих територій: комусь було потрібне приміщення, комусь – оргтехніка. Журналістам, які попри все продовжують працювати і виконувати свої професійні обов’язки, надавалась екстрена фінансова допомога, а також можливість взяти участь у грантових програмах.

У межах спільного проекту ЮНЕСКО, НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів особисто я отримала стипендію на три місяці – як ще 160 журналістів України, які під час війни не поїхали за кордон, а продовжують активно працювати. Я жартома кажу своїм друзям, що мала честь три місяці знаходитись під захистом ЮНЕСКО.

Через створені Центри журналістської солідарності ми, медійники, отримуємо і консультативну підтримку – тому що ми опинилися в нових умовах. Так, Український кризовий медіацентр, який розташований у Києві, у цьому році запросив мене на семінар щодо протидії дезінформації.

Ми з колегами з регіональних медіа мали змогу спілкуватись з провідними науковцями, експертами та експертками з кризових комунікацій.

Дуже цікавим і корисним був для мене семінар, який нещодавно відбувся в Одесі зусиллями редакцій газети «Одесская жизнь» та Одеської телерадіокоманії «Град» за підтримки Програми партнерства у сфері ЗМІ Ради міжнародних досліджень «Айрекс»...

Випробування воєнного часу зблизили мене з  Волинським прес-клубом, який, зокрема, у вересні минулого року провів у Львові семінар на гендерну тематику, де особисто я теж ділилася з колегами досвідом роботи.

Завдяки Богдані Стельмах та всієї команді Волинського прес-клубу отримала у Львові чимало корисної інформації, а, головне, усвідомлення того, що журналісти і журналістки продовжують тримати інформаційний фронт, тому що впевнені: Україна переможе!

НСЖУ, Центри журналістської солідарності проводять численні Всеукраїнські наради журналістів та редакторів, на яких розглядаються проблеми роботи ЗМI у період воєнного часу. А у форматі «медіа-кава» є можливість просто поділитись з колегами у дистанційному режимі досвідом роботи у цих складних умовах.

Докладніше про роботу НСЖУ можна дізнатися з Телеграм каналу: https://t.me/spilkanews

Я дякую всім, хто сьогодні підтримує перш за все ЗСУ, а також вважають за потрібне допомагати українським медіа – тому що у цій війні журналісти важливі.

Отже продовжуємо працювати.

Антоніна БОНДАРЕВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.