У Рені вулицю Гагаріна запропоновано перейменувати

Замість космонавта – ім'ям військового льотчика, Героя України.

Громадська організація «Об'єднання добровольців Одещини» запропонувала перейменувати у місті Рені вулицю Гагаріна, назвавши її ім'ям Героя України Степана Чобану. Аналогічна пропозиція надійшла до Ренійської міськради та від громадської організації «VETERANS HUB ODESA».

Нагадаємо, що спочатку ім'ям військового льотчика було запропоновано назвати вулицю 25-Чапаєвської дивізії у селі Долинське, де Герой народився, виріс та закінчив середню школу.

Однак робоча група з перейменування вулиць отримала колективне звернення від жителів Долинського, в якому вказується на те, що вулиця 25-ї Чапаєвської дивізії знаходиться на краю села, має всього шість будинків, три з яких зруйновані і два занедбані. На думку жителів, на честь нових героїв України слід називати вулиці, які знаходяться в центральній частині населених пунктів. Таким чином, пропозиція була знята, внаслідок чого в протоколі громадських слухань від 23 вересня 2022 року серед нових назв вулиць населених пунктів Ренійської громади імені Героя не виявилося.

Нагадаємо, що уродженцю села Долинське Указом Президента України 2 березня 2022 року було присвоено звання Герой України з нагородженням орденом «Золота Зірка» (посмертно). Наш земляк, пілот Су-27, загинув, відволікаючи на себе ворожу авіацію під Кропивницьким.

Питання про перейменування вулиці Гагаріна буде розглянуто під час наступних громадських слухань.

Свою думку висловлюйте у коментарях.

Антоніна БОНДАРЬОВА

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.