Варшавський університет: умови вступу та навчання для українців

Вища освіта в Польщі – це чудова можливість стати кваліфікованим спеціалістом певної сфери та отримати диплом європейського стандарту.

Студенти ВНЗ отримують шанс знайти високооплачувану посаду та проживати в Європі на постійній основі.

Багато іноземних студентів обирають Варшавський національний університет — один із найстаріших та найпрестижніших навчальних закладів Польщі. У європейському рейтингу «Perspektywy» установа займає лідируюче місце протягом кількох років.

Особливості вступу до університету

Щоб навчання у Польщі не викликало труднощів, рекомендовано готуватись до нього заздалегідь. Приблизно за рік абітурієнт може записатися на курси польської мови, щоби освоїти її максимально добре. До речі, знання польської не лише допоможе у спілкуванні з одногрупниками, а й стане важливим ключем до безкоштовного навчання.

Що оцінки в атестаті абітурієнта, то простіше скласти вступні іспити. До найкращого університету Польщі потрапляють лише цілеспрямовані та зацікавлені студенти. Обов'язково наголосити на вивчення основного предмета за спеціальністю, адже саме ця позначка буде найважливішою. Які вимоги висувають Варшавський університет до іноземних абітурієнтів, Вам розкажуть представники європейського проекту «Освіта без кордонів».

Для вступу абітурієнт має заповнити електронну заявку на сайті навчального закладу. Після реєстрації у нього з'явиться особистий профіль, у якому можна відстежувати новини, отримувати листи від представників ВНЗ та бачити результати іспитів.

Факультети та спеціальності

У навчальному закладі функціонує понад 20 факультетів та близько 200 спеціальностей. Абітурієнт має ознайомитися з усіма пропозиціями та обрати найкраще. Найпопулярнішими вважаються такі напрямки:

 • Енергетика та ядерна хімія;
 • Сучасне видавництво;
 • Логістика та управління у ЗМІ;
 • Астрономія;
 • Археологія;
 • Інформатика;
 • Соціальна політика.

Як і всі європейські навчальні заклади, Варшавський університет працює згідно з Болонським процесом. Студенти можуть навчатися як на денній, так і заочній формі. Ректорат передбачав усілякі моменти та впровадив дуальне навчання для працюючих студентів. Таким чином, можна поєднувати роботу та навчання.

Навчатися можна на кількох спеціальностях одночасно, але студент повинен розраховувати свої сили та здібності, адже за кожною з них він складатиме іспити.

Переваги та відзнаки навчального закладу

Університет має багаторічну історію, якою пишається. Тут є свої правила та традиції, які не порушує жоден студент. Серед суттєвих переваг навчальної установи можна виділити:

 • Велика бібліотека, заснована в далекому 1816 році. Розташована вона у 4-поверховій будівлі, на даху якої знаходиться ботанічний сад.
 • Компетентний викладацький склад із 3800 наукових співробітників, багато з яких є визначними науковими діячами.
 • Більше 200 наукових гуртків, які може відвідувати будь-який студент.
 • Студентський хор, театр, спортивний клуб.
 • Тісне співробітництво з іноземними ВНЗ та активне впровадження програми обміну студентам.

Вартість навчання в університеті

Вартість навчання у Варшавському університеті варіюються від 2000 до 5200 євро за рік. Залежить вона від обраного напряму та факультету. Також варто відзначити, що навчання в англомовних групах коштує на 30-40% дорожче.

Як і в будь-якому державному ВНЗ Польщі, тут є можливість навчатись безкоштовно. Якщо студент має карту поляка або він може її оформити, платити за навчання він не буде. Також є пільги для тих, хто закінчив курс «Zerówka» та освоїв польську на рівні не нижче С1.

Джерело: proekt-obk.com

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.